הספרייה העירונית הוד השרון. צילום: פרטי

תלונות רבות מצד הורים על התנהלות הספרייה העירונית ברחבת יד לבנים בהוד השרון. אימהות סיפרו למיינט הוד השרון על יחס לא נעים ושירות רע מטעם עובדי הספרייה העירונית.

אם חשבתם לקחת את הילדים ליהנות מפעילות בספריה העירונית יד לבנים ברחוב השחר, תחשבו שוב. קחו בחשבון שלא תותר כניסה לתינוקות, אם לא קניתם כרטיס לא תוכלו אפילו להיכנס לשירותים וכן לא בטוח שתקבלו את הכסף בחזרה.

אגתה רוטנברג הגיעה לפני חודשיים לספרייה להצגת שעת סיפור. היא הגיעה עם בנה בן ה-3 ובנה בן החצי שנה כשהוא ישן בעגלה. "קניתי כרטיסים מראש והגעתי בזמן להצגה כאשר התינוק שלי ישן בשלווה. אז עצרו אותי צוות הספריה ולא הרשו לנו להיכנס בגלל התינוק. ניסיתי להסביר לנשים שם שהתינוק ישן, שהילד הקטן שלי ממש מצפה לזה ושכבר קניתי כרטיס. הן סירבו לשמוע בכלל תוך שהן מתייחסות אלינו בצורה ממש מעליבה. אם אני לא יכולה להיכנס ביקשתי לפחות לקבל את הכסף על הכרטיס בחזרה אבל הצוות סירבו תוך שהן ממלמלות כמה שאני חוצפנית. הן אמרו לי להתקשר בשבוע הבא להנהלת חשבונות. מרוב בושה והשפלה החלטתי לוותר על הכסף רק רציתי לברוח משם. מיותר לציין שהילד שלי בכה מאוד מאכזבה. אני לספריה הזאת לא חוזרת".

שרי ירושלמי-רם. צילום: באדיבות ירושלמי-רם

יפעת מוסרי רצתה לקחת את בתה בת ה-3 ואחייניתה בת ה-4 לשעת סיפור בספרייה ביום שני השבוע אבל לא הצליחה לרכוש את הכרטיסים דרך האינטרנט. "הייתה בעיה באתר", היא אומרת. "ניסיתי עם כמה כרטיסי אשראי וזה לא עבד. היתה תקלה. החלטתי ללכת להצגה מוקדם ולנסות לרכוש כרטיסים במקום. הגענו כמה שעות קודם ולפני זה הלכנו לגינה הקרובה לשחק.

הקטנות היו צריכות בינתיים לשירותים. כשנכנסו לספריה וניסיתי להסביר לצוות הספרייה על הבעיה באתר הם סירבו לשמוע, טענו שמה שאני אומרת לא נכון ולא אפשרו לי לרכוש להן כרטיסים. זה היה מעצבן כי אני בטוחה שהיה אפשר להכניס עוד שתי ילדות קטנות להצגה, התפוסה לא היתה מלאה. אז ביקשתי רק להכניס את הבנות לשירותים והן סירבו. אני בהיריון, נאלצתי לרוץ עם הבנות לרחוב ממול כדי ללכת איתן לשירותים. בושה שמקום שמפרסם שעות סיפור לילדים מתייחס כך לילדים. אני כבר לא אחזור לשם".

גם שרי ירושלמי, המועמדת למועצת העיר, נתקלה ביחס לא הולם בספריה וגם היא לא מתכוונת לחזור לשם עם הילדים שלה. "כשאני הגעתי לשעת סיפור עם הילדים כבר אחרי שרכשתי כרטיסים באתר האינטרנט אמרו לי שאין כרטיסים. זה שהסברתי שהזמנתי כרטיסים לא עזר ואמרו לי שאין כרטיסים. הילדים שלי בכו מאוד כי הם רצו להיכנס. מרוב שכעסתי אפילו לא טרחתי להילחם על הכסף.

"אני שומעת שוב ושוב על סביבה עוינת בספריה. די, הגיע הזמן לשים לזה סוף, הגיע הזמן שתושבי הוד השרון יקבלו יחס טוב, הספרייה צריכה להיות מקום נוח בו נרצה להיות עם הילדים שלנו. בשיחותיי עם אימהות בעיר אני שומעת על העדפתן ללכת לספריה בכפר סבא. גם אם תינוקות עלולים להפריע בזמן ההצגה, צריכה להיות מידה של שירותיות, רצון לעזור ולהיטיב, אבל בספריה בהוד השרון היחס מזלזל ולא נעים. אנחנו מרגישים שעושים לנו טובה והרי מדובר בשירות עירוני".

מעיריית הוד השרון טרם התקבלה תגובה.