גן ערבה. צילום: באדיבות התושבים

"תסכול עצום" – כך מתארת אמא, תושבת הוד השרון, את היחס של מחלקת הגנים העירונית. לדבריה, היא ויתרה על הנוחות שלה ורשמה את בנה לגן מרוחק מהבית לאור הבטחת העירייה כי מדובר בגן צומח. לאחרונה נמסר לה שהגן יפורק והילדים יעברו בשנה הבאה לגן במיקום אחר עם צוות חדש. הפניות והבקשות לעירייה לא הועילו. לטענת הורים אחרים, הם הופתעו לגלות שילדיהם ילמדו בשנת הלימודים הבאה בגנים שנמצאים במרחק גדול מביתם. 

קרן קאופמן, תושבת העיר, פרסמה את תסכולה ממחלקת הגנים העירייה בפוסט ב"פורום אביב למען התושבים". למיינט הוד השרון היא מספרת: "עברנו לפה מתל אביב לפני כשנה וחצי ומאז ההתנהלות מול מחלקת הגנים מאכזבת אותנו. זה התחיל כשרשמתי את הבן שלי בשנה שעברה לגן טרום-טרום חובה. בחרתי בגן הקרוב לביתי, גן תות. לא היה לי צורך בצהרון אז לא נרשמנו אליו.

"קיבלתי את גן אלון הרחוק מביתי וכשניסיתי לברר למה רשמו אותי דווקא לשם, הבנתי שזה בגלל שלא נרשמתי לצהרון. ואני שואלת מה הקשר? מההתחלה לא אהבתי את הגן הזה כי הוא בקרבת ארבעה בניינים שעוברים תמ"א 38, מה שאומר שמנופים, טרקטורים וכל מיני פועלים מסתובבים ליד הגן. הרבה מההורים ניסו לשנות את רוע הגזרה וביקשנו לעבור למבנה אחר, אבל זה לא הצליח. ההורים סירבו לרשום את הילדים לשם, אז העירייה אפשרה לנו לעבור לאזור רישום אחר, מרוחק מאיתנו. לקחתי את האופציה הזאת כי לא הייתי מוכן לגן שבקרבת המנופים".

גן ילדים בהוד השרון. צילום: באדיבות התושבים

לאור זאת, היא ממשיכה, רשמה את בנה לגן ערבה, לאחר שנאמר לה כי מדובר בגן צומח וכי הילד יישאר באותו גן גם בשנה לאחר מכן. "סך הכל היתה שנה טובה, הילד היה מרוצה מהגן ומהצוות ונהנה שם. עכשיו כשרציתי לרשום את בני לגן טרום חובה נמסר לי מהעירייה שהגן נסגר. כל הילדים עוברים יחד לגן אחר וזה אחרי שהבטיחו לנו שמדובר בגן צומח. התסכול הוא עצום, כל השנה עשיתי את המאמץ הזה ונסעתי לגן מרוחק מביתי כי הייתי מרוצה מהגן. ככה חושבים מרבית ההורים בגן".

מה נאמר לכם מהעירייה בנדון?

"לא קיבלנו הסבר מניח את הדעת. כל הילדים יחד עוברים לגן אחר ולא ברור לנו מה המניע. הבנתי שיש הורים שהתלוננו על הצוות, אבל אם זה נכון, למה לא מעבירים ילדים ספציפיים לגן אחר אלא את כל ילדי הגן למבנה אחר? מה עומד מאחורי ההחלטה הלא ברורה הזאת? ההורים כתבו מכתב לעירייה וביקשו לשנות את ההחלטה אבל המכתב לא הגיע כי מישהי ממחלקת הגנים מנעה זאת. אין לנו עוד כוח להילחם מול מחלקת הגנים חסרת הרגישות הזאת".

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "גן ערבה לא נסגר וממשיך לפעול כגן טרום-טרום חובה. ילדי הגן הלומדים השנה בגן ימשיכו לצמוח כקבוצה אחת בגן אחר הממוקם בסמוך בו ילמדו בשנתיים הקרובות, טרום חובה וחובה. זאת, בהתאם לצרכים הכלל עירוניים ותוך דאגה לכל ילדי העיר. שיבוצי ילדי העיר בגני הילדים אינם מבוצעים בכפוף לתלונות בפייסבוק אלא תוך מגוון שיקולים וראייה הוליסטית כלל מערכתית".