עיריית הוד השרון. צילום: קובי וולף

עיריית הוד השרון ממוקמת בתחתית רשימת שביעות רצון התושבים, כך עולה מסקר עיריות שביצע אתר מידרג ותוצאותיו התפרסמו השבוע. בשאלת מצב התחבורה בעיר ואיכות אזורי הבילוי עבור תושבי העיר – הציונים נמוכים במיוחד והעיר נמצאת במקום האחרון. הנתונים המלאים לפניכם:

אתר מידרג פרסם השבוע את תוצאות הסקר שנערך ב-21 ערים ברחבי הארץ ומטרתו לשקף את תחושת התושבים על התמורה אותם הם מקבלים מהעיריות. התוצאות הכלליות מציבות את הוד השרון בתחתית הרשימה, קצת מעל העיר אשדוד שנמצאת במקום האחרון, עם דירוג נמוך של 2.39 (מתוך 5). מדובר בירידה בציון לעומת הסקר שנערך בשנת 2017 אז קיבלה העירייה את הציון 2.46.

6424 אנשים השתתפו בסקר (הארצי) והתבקשו לדרג את העיריות בפרמטרים של ניקיון, חינוך, תרבות, תכנון ובנייה, תקשורת מול התושבים ועוד. המשתתפים בסקר התבקשו לענות על השאלה: "האם אנו מקבלים תמורה הוגנת לארנונה?", בהוד השרון פחות מ-8% מהמשיבים ענו בצורה חיובית על שאלה זו והעיר נמצאת בתחתית הרשימה.

בנושא התקשרות עם העירייה התבקשו המדרגים לדרג את המוקד העירוני, הטיפול בתלונות והתקשורת באופן כללי. הוד השרון במקום הרביעי מהסוף, קיבלה את הציון 3.22.

בשאלת ניקיון הרחובות, הציונים היו נמוכים בין כלל הערים בארץ. תושבי הוד השרון דירגו את רמת הניקיון בציון 2.65 והיא ממוקמת גם בפרמטר זה במקום הרביעי מהסוף. בדגש על פינוי הזבל, בהוד השרון הציון הוא 2.95 והיא ממוקמת בתחתית הרשימה, קצת מעל העיר ירושלים שדורגה במקום האחרון.

מה חושבים התושבים על תחזוקה ואיכות הפארקים ומתקני הספורט? ובכן, אין הפתעות. הוד השרון בתחתית הרשימה (שוב המקום הרביעי מהסוף) עם ציון של 2.87.

שאלת השאלות היא כמובן מה חושבים התושבים על רמת החינוך בעיר. הסקר התמקד במצבם הפיזי של מבני החינוך בעיר בתי ספר, גני ילדים ותיכונים. הוד השרון הצליחה לעבור את הציון 3 ודורגה במקום השישי מהסוף עם הציון 3.06

בשאלת התחבורה ומצב הפקקים הוד השרון דורגה במקום האחרון ברשימה, עם ציון 1.57. יש לציין שמדובר בבעיה ארצית ואף אחת מהערים שהשתתפו בסקר לא קיבלו ציון גבוה במיוחד. דווקא בשאלת מקומות החנייה הוד השרון מוקמה איפה שהוא באמצע עם ציון 2.25. העיר תל אביב, מן הסתם, דורגה במקום האחרון.

גם בשאלת אזורי בילוי ופנאי הוד השרון דורגה אחרונה ברשימה עם ציון 1.93. לא מדובר רק במקומות בילוי לצעירים אלא גם בפעילות עבור קשישים ומצב המרכזים הקהילתיים והחוגים.

האם הוד השרון מקדמת פרויקטים של תכנון ובנייה ותמ"א 38? לא מספיק. העיר דורגה במקום החמישי, מהסוף כמובן, עם הציון 2.14.

האם הוד השרון מעודדת מגורים עבור זוגות צעירים? גם בפרמטר זה הציון לא מספיק, הוד השרון ממוקמת במקום השישי מהסוף עם ציון של 1.96.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "שאלון אתר מדרג אינו מהווה סקר או מדגם מייצג, יחד עם זאת העירייה רואה בפרטיו כלי נוסף ללמידה והתייעלות. בכל שאלה ובקשה מוזמנים תושבי העיר לפנות למוקד העירוני הפועל שעות ביממה".