רפי רפאלי עם בתו בר. צילום: יובל חן. לבר רפאלי אין קשר לכתבה

רפי רפאלי הולך עד הסוף עם כתב האישום שהגישה המשטרה נגדו על איומים שהשמיע לכאורה כלפי סגן ראש עיריית הוד השרון לשעבר יואב רוזן.

הליך הגישור הסתיים ללא עסקת טיעון והמשמעות היא כי המשפט יעבור לשלב ההוכחות, שבו רוזן יצטרך לתת עדות. "מרשי לא ייקח אחריות על מעשה שלא ביצע", אומר עורך דינו שרון נהרי.

בחודש יוני 2017 הגישה משטרת ישראל כתב אישום נגד רפאלי שמתגורר בהוד השרון, אביה של הדוגמנית המצליחה בר רפאלי.

על פי כתב האישום, ביום 19.8.16, ברחוב דרך מגדיאל לכיוון רמתיים, נהג יואב רוזן ברכבו כאשר הנאשם נוהג ברכב אחר.

בכתב האישום נטען כי רפאלי צפר לרוזן בחוזקה עוד בטרם פנה, עת עמד ברמזור אדום. בהמשך, נסע רוזן באיטיות שלא הניחה את דעתו של רפאלי ובהמשך אף ניסה לעקוף את רוזן ברכבו מצד ימין.

בהמשך נכתב בכתב האישום: "כאשר החל רוזן לחנות את רכבו, עקף אותו הנאשם, עצר את רכבו ליד רכבו של רוזן, ואיים עליו בפגיעה שלא כדין בגופו באומרו 'זונה, הבת שלך, זונה' (שלוש פעמים), ובהמשך 'אני אחסל אותך', והכל בכוונה להפחידו או להקניטו".

יואב רוזן. צילום: באדיבות רוזן

ביום חמישי האחרון (1.2.18) התקיים גישור בבית משפט השלום בכפר סבא, בנוכחות רפאלי, עורך דינו שרון נהרי ועורכי הדין המייצגים את המשטרה. הגישור נערך בפני השופטת מרב גרינברג.

במהלך הגישור חזר עו"ד נהרי על גרסת רפאלי לפיה הוא לא היה כלל באירוע המיוחס לו בכתב האישום.

לאור זאת כתבה השופטת בהחלטה: "הגם שסברתי שיהיה בהליך הגישור כדי לייעל ההליכים בתיק זה, משהנאשם עומד על כפירתו וזו זכותו המלאה אין מנוס מקביעת התיק להוכחות".

בין עדי התביעה שהורתה השופטת גרינברג לזמן לדיון ההוכחות נמצא גם יואב רוזן, שהתלונן על האיומים לכאורה מצד רפאלי.

עו"ד שרון נהרי. צילום: הרצל יוסף

"רפי רפאלי לא מוכן לקחת אחריות על משהו שהוא לא ביצע", אומר עורך דינו שרון נהרי. "אני רוצה לחקור את רוזן על דוכן העדים ולהראות את ההתנכלות וחוסר הצדק בחקירה שנעשתה למרשי. לא היה כלום. כשמדובר ברפי רפאלי משקיעים כספי ציבור כדי להעמיד אותו לדין".

רפאלי עצמו אמר: "אני יודע שאצא זכאי באופן מוחלט כי לא עשיתי כלום. אני שמעתי בכלל על הסיפור הזה כשהוא רץ להתראיין בערוץ 2 והשמיעו את ההקלטה. יואב רוזן התנכל לי בגלל שהתלוננתי עליו".

יואב רוזן מסר בתגובה: "זה עניין של המשטרה. לי אין עניין איתו, משטרת ישראל החליטה להגיש כתב אישום והם יתעסקו עם זה. הטענות שלו על התנכלות שלי הן שטויות במיץ עגבניות. אני בניגוד אליו לא ממציא דברים".