עיריית הוד השרון הודיעה השבוע על המשך שדרוג המרחב הציבורי. השדרוג כולל הוספת תאורה, שתילת צמחים, הקמת גינות כלבים ועוד. אבל תושבי העיר כבר לא מאמינים. הם רואים בזה מהלכים שנעשים לקראת שנת הבחירות ומבחינתם - זה מאוחר מדיי.

שדרוג בפארק עתידים

העירייה מתגאה: "הוספת תאורה ברחוב הדרים ומרחוב הנשיאים עד כפר מלל, בפארק מגדיאל, בשצ"פ המערבי במתחם 1200, בדרך רמתיים 55 ובמתחם גרינברג, כמו גם בגינת הכלבים בפארק 4 עונות. בהמשך תשודרג התאורה גם ברחוב בן גמלא, מתחם 485/18 רחוב המדרגות, א.ת. נווה נאמן ודרך הים.

לצד שדרוג התאורה ברחבי העיר, ביצע לאחרונה אגף ש.פ.ע, מחלקת הגינון מגוון שתילות פרחים ברחבי העיר. בתקופה האחרונה הוקמו 2 גינות כלבים ברחוב בני ברית ובסמטת האבן. בגינות הותקנו ברזיות, מתקני משחק לכלבים וספסלים. עבודות השדרוג בפארק עתידים ממשיכות. פיתוח סביבתי ברחוב אסירי ציון- הנשיאים והוחלפה כל השקיה במתחם האמפי בפארק 4 עונות".

 הנשיאים פינת  אסירי ציון

למרות שתושבי העיר חשים בשדרוג המרחב הציבורי, לכולם דעה אחת כי מדובר בעבודות שנעשות לקראת שנת הבחירות. אשר קלוו, פעיל חברתי ומנהל קבוצת הפייסבוק "פורום אביב", אומר: " אני חושב שהאנשים היחידים שמאמינים להודעות והפרסומים הממוחזרים שיוצאים מטעם דוברות העירייה, הם רק ראש העירייה עצמו ומחלקת הדוברות שלו.

לדעתי הם לא יוצאים מהמשרדים בכלל, לא קוראים את הטענות הרבות של תושבי העיר לאורך השנים, על ההזנחה והמחאות הרבות שצצות לאחרונה. עושה רושם שיש נתק לא ברור שם למעלה אל מול תושבי העיר, מה הם באמת חושבים שם? שנמחא להם כפיים, על זה ששתלו כמה פרחים ברחובות אחרי שנים של הזנחה? הם לא יודעים שאנחנו יודעים שעכשיו שנת בחירות, ופרסומי הסרק האלו שעולים לנו הון תועפות מכספי הציבור, נועדו לשכנע כמה הם עושים למעננו הציבור ולהשכיח את המציאות הקיימת כאן כבר 14 שנים"?

רן יקיר

רן יקיר, תושב מתחם 200, פעיל חברתי מזדהה: "זאת חוצפה להתהדר בעבודות הללו אחרי ש-4 שנים הזניחו את העיר. אתם משפצים עכשיו, בשנת בחירות, איך אתם מתגאים בזה? אזורי התעשייה המוזנחים והשוממים, העצים שכרתו השבוע, כל עבודות שנעשות בעיר הן ברמת ועדת קישוט בשנת בחירות. זה מעט מדיי ומאוחר מדיי. אי אפשר לכסות את ההזנחה בעיר הזאת במשך 4 השנים האחרונות. אני לא חושב שהעבודות שעושים עכשיו בעיר יצליחו לתקן את הנזקים שנעשו פה".

שלום צארום

שלום צארום, פעיל חברתי נוסף שגר במערב העיר מוסיף: "אני קורא לעבודות האלו סוכריות להמונים. שנת בחירות קלאסית. היום זה פשוט לא מתאים, האינפורמציה מאוד חשופה ברשתות וכולם יודעים טוב מאוד מה קורה בעיר, לכן כשמנהיג לא מנהל את העיר כמו שצריך במהלך הקדנציה שלו, זה לא יעזור לו לחלק סוכריות.

זה פשוט לא תופס יותר, אנשים יודעים טוב מאוד מה קורה כאן בעיר. חבל שמנהיגי העירייה לא משתמשים בכלים הנכונים – הצעתי להנהלת העירייה להיחשף לפורום אביב כדי ללמוד את הלך הרוח. לראות איפה יש באגים, בעיות. ללמוד איפה כואב לאנשים. אבל לא עושים את זה. כל הרשימות של איפה עשינו, זרענו וקצרנו זה לא יותר מסוכריה שאחר כך הטעם שלה יעבור".