אתמול (יום רביעי) התקיימה ישיבה של נציגות ההורים בנוכחות בכירי העירייה. הישיבה התמקדה על אזורי הרישום ובתי הספר היסודיים בצד המזרחי (בגין, נחשון, ירוק). כפי שנכתב פה לאחרונה, בית ספר בגין כבר עמוס בכיתות אבל ההורים אינם מעוניינים שילדהם ילמדו מחוץ לשכונה.

בית ספר מנחם בגין

הנהגת ההורים הגיעה לפגישה עם דרישות ברורות מהעירייה: בניית בית ספר נוסף מהצד המערבי של סוקולוב שייפתח בספטמבר 2019, הרחבה מיידית של בי"ס בגין ע"י בניית 6 כיתות נוספות ותכנון מחדש של איזורי הרישום תוך ראייה של חמש שנים שנים קדימה וללא לקיחת כתות ספח.

תוצאות הפגישה עם הנהלת העירייה הביאו למספר החלטות: .ב- 2018 יפתחו בבגין 5 כיתות א׳. בעת הקרובה תתבצע בחינה מדוקדקת לגבי תוספת בניה של 6 כיתות בבגין ל-2019, ראש העיר עדכן שמתוכנן להבנות בית ספר יסודי רביעי בשנת 2021. לאור הנתונים יבדק האם צריך להקדים את הבניה שלו לשנת 2019 או 2020

כמו כן, קיימת מחלוקת לגבי מעבר תלמידים בשנים הבאות ממערב למזרח סוקולוב, יחד אם זאת ראש העיר התחייב, שבמידה ויהיה צורך כזה יוקם מסלול בטוח למעבר הילדים. ניתנה הבטחה שהספריה הבית ספרית של בגין לא תפגע.

חבר הנהגת ההורים מוצא שמדובר בהבטחות ריקות של העירייה: "גם לפני מספר שנים היינו במצב של חוסר כיתות וחוסר מוסדות, ושום דבר בעצם לא השתנה. ההיסטוריה חוזרת על עצמה, אין מספיק כיתות כדי להכיל את הבנייה.

להגיד לתושבים שהעירייה תשקול להקדים בניית בית ספר משנת 2021, זה פשוט לעג לרש. בינתיים יתזזו את התלמידים ממקום למקום. כל הזמן מכבים שריפות במקום לתכנן את העיר לשנים הבאות. נראה כי את ראש העיר מעניין לעבור את הבחירות בשקט ולא יותר מזה. אנחנו לא מאמינים יותר לראש העיר. בסיכום הפגישה הזה – אין בעצם כלום".

עומר שמרון

עומר שמרון, יזם מחאת האורנים והורה בשכונה: "אני מוטרד ממצב שהעירייה תמרח אותנו כמו שעשתה עד עכשיו כי היא לא נתנה לוחות זמנים להבטחות, הכל סוכם ברמה של בחינת המצב ואין לו"ז מסודר. אין תשובות בפועל ואנחנו עדיין לא יודעים מה קורה, איפה הילדים שלנו ילמדו בעוד שנתיים. תשובות לקוניות.

אנחנו חייבים להיות מגובשים, ערניים ונחושים לעקוב כדי לפעול בתקיפות אחרת ימרחו אותנו שוב. אני מחזק את ידי הנהגת ההורים בראשות מירום שיף, שלצערנו צריכה לפעול כמו מפקח ורגולטור של העירייה שלא עושה את עבודתה כראוי.

מהיכרותי את התנהלות העירייה ובהינתן הבחירות בשנה הקרובה, להערכתי לא יהיה מנוס מפעולות מחאה כאלה ואחרות כדי להבטיח בניית שש כיתות בבגין בזמן ובית ספר חדש ממערב לסוקולוב. לא ניתן לעירייה להשתיק אותנו עם פתרונות מדומים בשנת בחירות".