כך עולה מסקר מדגמי חדש שערכה עמותת אור ירוק במיוחד לרגל מסיבות סוף השנה.

צילום: באדיבות אגף התנועה

הסקר בוצע ב 141 רשויות וסקר 1,413 משתתפים בין הגילאים 17-65. הסקר נועד לבחון את שיעור האזרחים אשר מתכננים לצאת לבילוי בסילבסטר ואת הערכותיהם לגבי הסיכויים שהם או מכריהם יצרכו אלכוהול, ישתו וינהגו, ויתפסו על ידי המשטרה. במהלך השנים האחרונות חלה ירידה במספר תאונות הדרכים והנפגעים בתאונות אלכוהול, נתון שמוכיח כי ניתן להצליח במאבק ולצמצם את מספר הנפגעים הגבוה.

בתחילת השבוע הבא יחגגו ברחבי העולם הנוצרי את מסיבות סוף השנה וגם בישראל, רבים יצטרפו לחגיגות ויפקדו את הברים והמועדונים. כמה מהם מתכוונים לשתות אלכוהול ולנהוג? מסתבר שהרבה.

באיזור השרון נדגמו כפר סבא, רעננה, כוכב יאיר ועוד והתוצאות הראו שגם בשרון עדיין פחותה המודעות לסכנות של נהיגה לאחר שתיית אלכוהול.

38% מבין הנשאלים בישובים אלה מעריכים כי יצאו לבלות בסילבסטר.

54% מבין הנשאלים בישובים אלה מעריכים כי במהלך הבילוי הם ישתו משקאות אלכוהוליים.

29% מבין הנשאלים טוענים כי חבריהם ינהגו לאחר ששתו משקה אלכוהולי.

31% מבין הנשאלים מעריכים כי המשטרה לא תתפוס את מי ששותה ונוהג.

דוח שהכינה עמותת אור ירוק המתבסס על נתוני הלמ"ס בשנים 2006-2014 במטרה לאמוד את היקף התופעה של נהיגה בשכרות חשף כי בכל יום בממוצע מתרחשת תאונה שאחד הנהגים בה נהג תחת השפעת אלכוהול - 360 תאונות הקשורות לשתיית אלכוהול מתרחשות בממוצע בכל שנה. בכל יום נפגעים קרוב לשני בני אדם בממוצע בתאונה שאחד הנהגים היה תחת השפעת אלכוהול  - 684 בני אדם בממוצע נפגעים בכל שנה בתאונות אלכוהול.18  בני אדם נהרגים בכל שנה בתאונות אלכוהול בממוצע– יותר מאחד בכל חודש.

משטרת ישראל צפויה להערך בכוחות מוגברים לקראת ארועי סוף השנה האזרחים ולכן שתו באחריות ונהגו בזהירות.