כפי שפורסם ב"מיינט הוד השרון" בתחילת השבוע, ביום שבת האחרון נתפס גנב אשר ניסה לגנוב רכב מחניון ברחוב גולדה מאיר. שני גנבים אחרים הצליחו להימלט. היה זה המקרה השני בתוך שבוע בלבד. במקרה הקודם נגנבו שלושה מכוניות. מכת הפריצות לחניונים נהייתה תופעה בשכונת 1200 בהוד השרון.

צילום: ארכיון

תושבים רבים פנו והתלוננו בפני מפקדי תחנות המשטרה והשוטרים המקומיים ודרשו מענה. משטרת כפר סבא והוד השרון יזמו בשיתוף פעולה עם השוטר המקומי רועי אסיף מפגש תושבים עם דיירי גולדה מאיר 3 ו-1, הסובלים העיקריים ממכת הפריצות, במטרה להקים משמר אזרחי שכונתי בשיתוף העירייה והמוקד העירוני. המפגש צפוי להתקיים ב-15 לינואר.

חלק מהתושבים מברכים על הרעיון: "זה הפתרון היחידי", אומר דייר. "זה עובד בעשרות ערים אחרות אין סיבה שזה לא יקרה פה. צריך ליצור התראה מאסיבית כדי שגנבים יפחדו להתקרב כי בינתיים נראה שהם עושים מאיתנו צחוק".

עומר, דייר אחר בגולדה, מתנגד למהלך. "שאנחנו נשמור? הדיירים חסרי ההכשרה? שקנו דירות יקרות ורוצים לישון בשקט בלילה? מה פתאום! על מה אנחנו משלמים ארנונה? ועוד תוספת שמירה לארנונה? העירייה צריכה להציב פה פקחים ושוטרים עירוניים. זה התפקיד של העירייה לשמור על הביטחון שלנו, מה לא?".