לזה אף אחד לא ציפה: ביום שישי האחרון הגיעו שחייני אגודת השחייה הפועל עירוני הוד השרון הגיעו לתחרות שחייה במכון וינגייט. אלא שהאגודה המארחת מנתניה החליטו לבטל את התחרות ולסגור את הבריכה. "זה היה מפח נפש לילדים", אומר רביד סימון מנהל האגודה.

מפח נפש לילדים. צילום המחשה: עירוני הוד השרון

התחרות שהייתה צפויה להתקיים ביום שישי היא תחרות פנימית של אגודות שחייה. ארבע אגודות היו אמורות להשתתף בניהן האגודה מהוד השרון. 114 שחיינים צעירים מהעיר נרשמו לתחרות בציפייה גדולה ובסך הכל כ-400 ילדים מאגודות שונות. אלא שמנהל האגודה המארחת, אגודת דולפין מנתניה, לא תיאם את כמות האנשים מול וינגייט.

טליה בן ארצי תושבת העיר, אמא לאחד השחיינים, מספרת: "הילדים בכו. הם לקחו את זה מאוד קשה. זמן רב הילד שלי מתכוננים לתחרות הזאת ובסוף אמרו לנו לחזור הביתה. זה היה פשוט מביש".

"וינגייט לא ציפו שיגיעו בערך 400 ילדים וכל ילד הגיע עם הורים ובני משפחה נרגשים", מספר רביד סימון מנהל אגודת השחייה בהוד השרון. "וינגייט נלחצו מזה, והחליטו לסגור את הבריכה. מדובר ברשלנות, כי כמות הילדים היתה ידועה מראש, כולם ידעו במה מדובר, אבל האגודה המארחת שכחה להודיע לוינגייט על התחרות כמו שצריך".

רביד סימון

איך הגיבו השחיינים?

"מדובר בשחיינים צעירים, ילדים בני 10-14, שהגיעו להתנסות בפעם הראשונה בתחרות בבריכה הלאומית. הם באו והתאכזבו נורא. באנו עם הסעה מאורגנת, הילדים באו עם בני המשפחה שהביאו מצלמות והיתה התרגשות גדולה. כבר חודש אנחנו מתכוננים לתחרות הזאת! עושים תחרויות פנימיות, אימונים, ביטלנו תחרות אחרת כדי להגיע לתחרות הזאת! עשינו הכל כדי להגיע להתחרות וליהנות. מה שקרה בסוף זה מפח נפש.

"אני חושב שהם היו צריכים להתגמש, הורים התנדבו לשמש כסדרנים, הבאנו אח מוסמך ומכשיר החייאה אבל בוינגייט נשארו קשוחים.. חבל שאיגוד השחייה לא לקח אחריות ולא איפשר ל-400 ילדים להתחרות בכל מקרה. אין מה לעשות אנחנו ממשיכים ונלך לתחרות החלופית. חבל שהילדים פספסו את החוויה הראשונה בבריכה הלאומית".

צילום המחשה: עירוני הוד השרון

ממכון וינגייט נמסר: "אגודת דולפין נתניה לא נערכה כיאות להגעת כמות גדולה כזו של ספורטאים ומנהל האגודה לא ידע לתת הסבר להתנהלות הנוגדת את הנהלים. ברור מאליו כי על פי נהלי הבטיחות במכון, כמו בכל מקום אחר, אירוע בסדר גודל כזה מחייב היערכות מיוחדת, שהיא באחריות המזמין ועל חשבונו ובהצגת אישורים מראש. למרבה הצער, בהיעדר כל היערכות של אגודת דולפין נתניה לאירוע לא נותרה למנכ"ל מכון וינגייט ברירה אלא להורות על ביטול האימון ולא לאפשר לקיימו משיקולי בטיחות ובטחון הספורטאים".