מרוץ הלפיד המתוכנן אמור להתקיים ב-27 לדצמבר. תלמידי מגמת של"ח בחטיבת ביניים בהוד השרון מתכננים להשתתף בטיול.

רחבעם זאבי ז"ל. צילום: אורן אגמון

אלא שמספר הורים שמו לב שלא מדובר בטיול תמים, אלא שיש מאחוריו מטרה פוליטית, ופתחו בעצומה הקוראת לבטל את הטיול.

בעצומה נכתב: " לא ראוי כי במסגרת ממלכתית לכאורה כחלק מטיול בית ספרי יצאו ילדים לצעדה פוליטית של הימין! האירוע כולל האדרת שמו של רחבעם "גנדי" זאבי הגנרל והפוליטיקאי שהקים את מפלגת מולדת שתמכה בעיקר בהעברת פלסטינים למדינות ערב. תראו איך "כבסו" עבורנו ההורים את המילים. אין זכר במכתב בית הספר לשמו של רחבעם זאבי ובוודאי לא נאומים פוליטיים. הורים תתעוררו - משרד החינוך עושה שימוש ציני בילדים שלנו לעצרות פוליטיות ולנו אסור לתת לזה יד!!!".

"הבת שלי חזרה הביתה וסיפרה לי שהכיתה יוצאת לטיול מעבר לקו הירוק", מספרת פותחת העצומה.  "אני החלטתי לקבל פרטים מלאים ושלחו אותי לאתר של המועצה האזורית בקעת הירדן וגיליתי שבאותו יום של הטיול ובאותו מקום מתקיימים טקסים לזכרו של רחבעם זאבי שיכלול נאומים פוליטיים ודברים נוספים שלא נאמר לנו ההורים.

צילום: פרטי

"אני לא נגד פוליטיקה בבית הספר, אבל קודם צריך לחנך את הילדים לדמוקרטיה וליצור להם יכולת שיפוטית. הם לא פיוניים והם לא נועדו לקשט הפגנה מסוג מסוים. תנו להם להחליט בעצמם אחרי שילמדו את כל המרכיבים. אני כועסת שזה נעשה בחוסר שקיפות ומבלי שנותנים לילדים בכיתה ט' להכיל דבר כזה.

"החלטתי לפתוח את העצומה כדי שהורים נוספים יקבלו את כל התמונה. יכלתי להחליט שהבת שלי לא תלך לטיול ולגמור את הסיפור, אבל החלטתי שמדובר בבעיה שאינה מאפיינת את המשפחה שלי או בית הספר הספציפי שלנו, אלא מדובר בתופעה רחבה. בעוד הורים מקפידים שהילדים שלהם לא יחצו כבישים מסוכנים, לא כל כך שמים לב לאן הם יוצאים לטייל".