ונדליזם במקווה מגדיאל שברחוב סוקולוב בהוד השרון.  אדם שככל הנראה לא רצה לשלם בכניסה למקווה החליט אתמול בבוקר (שני) להרוס את המערכת האוטומטית לתשלום בכניסה. מדובר במקרה שני שארע בתוך מספר שבועות. המשטרה סגרה את המקווה ופתחה בחקירה. מחר המקווה צפוי להיפתח כסדרו.

מקווה סוקולוב

במקווה מגדיאל לגברים שברחוב סוקולוב יש מערכת אוטומטית לתשלום עבור הכניסה. עלות הכניסה הינה 10 שקלים ביום חול, 20 שקל בסוף השבוע. ישנו מנוי חודשי לכניסה למקווה וכן הנחות קבועות לחיילים, סטודנטים ומוכרים למחלקת הרווחה. על פי הנוהל המועצה הדתית חייבת לגבות תשלום לשם אחזקת המקווה. בהתאם לכך מזה שנים רבות יש דלת שנפתחת באמצעות מיכשור , ברגע שמשלמים הדלת נפתחת. מדובר במקווה מטופל ומתוחזק. בעל רישוי עסקים, אישור ממשרד הבריאות, כיבוי אש וגם זכה ב-5 דגלי יופי.

אבי בלושטיין, יו"ר המועצה הדתית, מסביר את המקרה: "לפני מספר שבועות אדם כלשהו חיבל במערכת על מנת להיכנס בחינם למקווה. ככל הנראה התרגז על הצורך לשלם. אז תיקנו על חשבוננו את המערכת. הציעו לי להתקין מצלמה נסתרת כדי למנוע את המקרה הבא אבל החלטתי שזה לא מקובל".

למה?

"אני לא חושב שנכון לשים מצלמה נסתרת בתוך מקווה. אם יווצר מצב שאראה שאדם דתי מגיע לטבול במקווה ויפגע במקווה אני אצטרך להגיש תלונה במשטרה, דבר שיכול לגרום לאי נעימות.

"החלטתי לשים שלט שיש מצלמה במקווה מבלי לשים בפועל מצלמה, בשביל ההרתעה. בפועל אתמול המקרה חזר שנית. אדם כלשהו חיבל בצורה קשה מאוד במערכת. הגשנו תלונה במשטרה. המשטרה החליטו לנקוט באמצעים כדי לאתר את אותו פושע. הבוקר המשטרה סגרה את המקווה כדי לבצע פעולות חקירה. מחר המקווה ייפתח לציבור. תיקון המערכת יתבצע היום בערב. אני מקווה שהמשטרה תאתר את אותו פושע. חוסר רצון לשלם לא מצדיק פגיעה וונדליזם. לא מסתדר לי שאדם מתוך הקהילה הדתית שקם בבוקר כדי לקיים מצווה, ובסוף מחבל במקווה. זה מאוד מצער".