קשישה בת 86, תושבת הוד השרון, תובעת  מרפאה ואת נציגות הבניין בו נמצאת המרפאה ברחוב דרך רמתיים בעיר.

צילום המחשה: shutterstock

זאת לאחר שבדרכה למרפאה נפלה במדרגות החיצוניות של הבניין ונחבלה קשות. כתוצאה מהתאונה נקבעו לה 35% נכות. התביעה הוגשה השבוע לבית משפט השלום בתל אביב. מהות התביעה נזקי גוף וסכומה עד גבול סמכותו של בית המשפט, כלומר עד 2.5 מיליון שקל.

האירוע קרה בשנת 2015. הקשישה הגיעה אל מרפאה ברחוב דרך רמתיים בהוד השרון. בכניסה לבניין מוצבות מדרגות רחבות ללא מעקה. הקשישה פספסה מדרגה, נפלה ונחבלה בכל חלקי גופה.

היא פנתה אל בית חולים מאיר שם עלו הממצאים כי קיים שבר בכתף שמאל ויש הגבלה בתנועת הכתף. בהמשך מצאו כי היא נקעה את הזרוע. הקשישה עברה כ-15 טיפולי פיזיותרפיה באותה שנה. מומחה אורתופדי קבע לה 35% נכות בעקבות התאונה.

לטענתה בכתב התביעה, מאישה מבוגרת עם רוח צעירה הפכה לאדם חלש הזקוק לעזרה יומיומית כמעט בכל הפעולות הנדרשות לניהול אורח חיים תקין. הייתה נוהגת לצעוד צעידות ספורטיביות, הייתה נוהגת לבשל לבני משפחתה, לבצע את כל מטלות משק הבית.  כעת נזקקת לסיוע סיעודי צמוד. היא הפכה לנטל על משפחתה מכיוון שמוגבלת בהנעת ידה השמאלית, מה שמקשה עליה הליכה ועמידה ממושכת וסחיבת חפצים.

לטענת התביעה התאונה קרתה בשל היעדר תנאיי נגישות נאותים באותו בניין אליו הגיע כדי לקבל טיפול רפואי. בבניין היו מדרגות לא מסומנות וללא מסעד יד משני צדדים,  כל זאת בניגוד לתקן. לטענתה, נציגי הבניין והמרפאה התרשלו בכך שלא דאגו להנגיש את הכניסה המהווה סכנה ציבורית ובפרט לציבור הנכים והקשישים.

בשל ההוצאות הרפואיות שנגרמו לה, הוצאות הנסיעה והוצאות עזרת הזולת ובשל הכאב והסבל שעברה, דורשת הקשישה לחייב את הנתבעות בפיצויים לפי סמכותו של בית המשפט לרבות הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.