ערב מרגש התקיים אתמול (יום שלישי)במרכז האומנויות הרב תחומי בהוד השרון. מאות תושבים מלאו את האולם לכבודה של מייסדת המרכז- יהודית קדרון שלאחר 27 שנות עשייה פורשת לגמלאות.

יהודית קידרון

את הערב הנחה הזמר אימרי זיו, תושב הוד השרון, בוגר להקת צעירי הוד השרון. 

עוד השתתפו במהלכו הזמר טל סונדק, להקות אומנים צעירים וצעירי הוד השרון ושחקני בית הספר למשחק בהנחיית טלאור בראל.

יהודית קדרון וחי אדיב

מהקמתו של המרכז ב-1990 ועד היום נוספו חוגים, קבוצות ואף שירותים שונים שהפכו את המרכז לחלק אינטגרלי מההוויה התרבותית כמעט של כל אחד מתושבי הוד השרון, מראשית הדרך הופקדה קדרון על קביעתם של התכנים המועברים במרכז, כמו גם להוצאתם לפועל.

קדרון עצמה מספרת כי עם הקמתו של המרכז היווה המקום בית לעולים חדשים שהגיעו בעליית שנות התשעים ועשו את צעדיהם הראשונים בישראל ובלימוד השפה במרכז- במסגרת אולפן שהוקם במטרה להקל את ההתאקלמות בארץ. עם הקמתו נפתח בית הספר למשחק, בהנחייתו של טלאור בראל שלאור הביקוש הרב הפך חיש מהר למה שאנו מכירים היום בית הספר למשחק, בו לומדים עשרות ילדים מדי שנה ומעלים הפקות מקצועיות שלא מביישות תיאטראות מובילים בארץ.

חבורות זמר ולהקות נוער: שירון- בניהולו המוזיקלי של עוזי אסנר, הדרים בניהולו של אילן גלבוע, ג'ינס בהובלה של ג'ני רבין, רעננים בניהולו של יאיר קלינגר וכמובן להקת צעירי הוד השרון שהוביל מולי שי ז"ל והצמיחה עשרות כישרונות וזמרים ידועים כמו דור דניאל ואימרי זיו.

אימרי זיו

כיום מוביל את הלהקה טל סונדק שהקים גם את קבוצת האומנים הצעירים- מקהלה המיועדת לתלמידי היסודי, כולם מצאו במרכז האומנויות בית חם ליצירה. במקביל למקהלות הזמר רשם המרכז הצלחה גם בפעילות מגוונת לגמלאים שהחלה במפגשים על כוס קפה והרצאות ואט אט התפתח למכללת גמלאים שבמסגרתה מועברות הרצאות בוקר לבני גיל הזהב במתכונת אוניברסיטאית של שתי הרצאות ביום. רעיון אשר אומץ ע"י הפיקוח של משרד החינוך ויושם ברחבי הארץ.

בהמשך הורחבה הפעילות גם לשעות אחר הצהריים ובשיתוף פעולה עם מועדון הליונס הוקם מועדון "שיח הזהב", העובד גם בימים אלו, וממשיך להציע הרצאות ופעילויות במגוון רחב של תחומים.

בשנת 2006, עם כניסתו של ראש העיר חי אדיב לתפקיד, הונחה אבן הפינה לבית הגמלאים   שמאז הפך משכן תרבות ופנאי ייעודי וייחודי למאות מותיקי העיר. מעברו השני של מנעד הגילאים הלוקחים חלק בפעילות המרכז ניתן למצוא תינוקות רכים בשנים שיחד עם הוריהם מהווים חלק אינטגרלי מהווייתו של מרכז טפטפים המציע פעילויות וסדנאות משותפות להורים ותינוקות באווירה שכונתית ובמחיר שווה לכל נפש.

טל סונדק

פעילות נוספת שיזמה קדרון שהפכה למפעל חינוכי בלתי פורמאלי היא קייטנה הפעילה במרכז לילדי העיר, דורות של ילדים השתתפו בה, עד שהיום משתתפים בה ילדי התלמידים שהיו בקייטנה לפני שנים.

ב-2008, עם הקמת בית הגמלאים נפתח גם בית האומן בו עד היום נערכות תערוכות אומנות ייחודיות.

קדרון הקימה את פורום האומנים של הוד השרון שהוביל נוסף לתערוכות במקום גם את פרויקט בתים פתוחים. פרויקט נוסף נוגע ללב בו ראתה קדרון שליחות שקם ביוזמת ועד המשפחות השכולות ושיתוף פעולה עם אומני העיר הינו תערוכה שהוצגה בשנה שעברה ביום הזיכרון, תתקיים גם השנה ותהפוך למסורת.

עוד בזכות בית האומן הצטרפו לשורות מרכז האומנויות גם 50 נגנים, בי התזמורת הבין דורית הרואים במקום בית. פסטיבל הפלמנקו שהתקיים בשבוע שעבר בפעם השנייה גם הוא תוצר של שיתוף פעולה בין קדרון ליוזמת הפסטיבל הכוריאוגרפית ותושבת העיר שושי ישראלי.