צילום: פרטי

אתמול (שני) גילו תושבי הוד השרון כי ההשקעה שלהם בהפרדת הפסולת מיותרת. בשעה 9:00 בבוקר צילם תושב את משאית הזבל של העירייה מרימה שני פחים ברחוב הרצל. פח אחד ירוק לפסולת יבשה ופח אחד חום לפסולת אורגנית רטובה. שני הפחים נכנסו לתוך אותה מכולת אשפה ובעצם כל האשפה התערבב ביחד. אז בשביל מה העירייה מעודדת מיחזור אם אין באמת הפרדת אשפה?

התמונה פורסמה לראשונה ב"פורום אביב למען התושבים". התגובות היו רבות וכועסות מאוד. "זה הזוי ומקומם", אומרת תושבת. "מסתבר שמיחזור בהוד השרון זה אחיזת עיניים. בשביל מה הוציאו כספים על פחים חומים? בשביל מה הוציאו כספים על קמפיינים ופרסומים שמעודדים מיחזור? כל בניין משלם תוספת ארנונה על הפחים הנוספים. ההפרדה הזאת עולה לנו כסף, והנה הכסף תרתי משמע נזרק לזבל.

"בערים אחרות תושבים מקבלים קנסות כשהם זורקים זבל לפח הלא נכון ופה בעיר תחת הכותרת קהילה ירוקה מסתבר שהכל בלוף. אנחנו התושבים טורחים לשווא. עכשיו אני לא בטוחה אם להמשיך למחזר בקבוקי פלסטיק, נייר וזכוכית. אני כבר לא יודעת לאן זה הולך, פשוט מאכזב".

גורם באגף שפ"ע אמר השבוע למיינט הוד השרון הסביר כי נעשתה החלטה ארצית להפסיק את הפעילות של הפחים החומים מאחר והמשרד להגנת הסביבה הגיע למסקנה כי הפחים החומים לא הצליחו למלא את ייעודם. בינואר הקרוב הפחים החומים יעלמו מהמרחב הציבורי.

מעיריית הוד השרון נמסר בתגובה: "מיד עם קבלת הפניה הנושא הועבר לטיפול, הקבלן נקנס ועובד הפינוי הורחק מעבדתו".