הוד השרון מובילה את הדירוג הארצי בשיעור גיוס גברים. כך עולה מנתוני צה"ל שפורסמו הבוקר. העיר מובילה זאת השנה השנייה ברצף את טבלאות דירוג המתגייסים והמתגייסות, הלוחמים והקצינים מבין כלל חיילי ארצנו. 

צילום המחשה: דובר צה"ל

הנתונים המוצגים הינם עבור ילידי שנתון 1996 אשר מרביתם התגייסו בשנת 2014 ומשתחררים השנה. שיעור היציאה לקצונה מחושב מתוך משתחררי 2016.

צילום המחשה: דובר צה"ל

הוד השרון מובילה את הדירוג הארצי בשיעור גיוס לגברים כאשר 92.4% מבני הנוער בהוד השרון מתגייסים לצבא. גם בשיעור גיוס לנשים הוד השרון מככבת ונמצאת במקום השני בארץ (אחרי נס ציונה) עם 89.3% גיוס בקרב הצעירות בהוד השרון.

46.7% מהגברים בהוד השרון מגיעים לתפקידי לחימה ו- 9.6% מגיעים לתפקידי קצונה. העיר מדורגת במקום החמישי מבין ערי המרכז בארץ. 7.2% מהנשים בהוד השרון מגיעות לתפקידי קצונה ובפרמטר הזה העיר נמצאת במקום השני בארץ מבין ערי במרכז.

צילום: פרטי

אריק אדיב הקים בעיר פרויקט ייחודי שנקרא "יחדיו", הכנת בני נוער לקראת צבא. המטרה להביא בני נוער לבחור בשירות משמעותי ומאתגר. מלבד כושר קרבי הנוער מתמודד עם מנטליות צבאית, עבודה משותפת, שטח ושדאות וגם הרצאות מפי דמויות מפתח בחברה הישראלית. "הפרויקט שלנו הפך להצלחה גדולה. אנחנו מאוד גאים בח'ברה שלנו, כולם עברו גיבושים וסיירות, רבים יוצאים למכינה ושנת שירות ונתוני היציאה לקצונה רק עולים משנה לשנה. זה מדהים לראות ילדים מבולבלים במקצת הופכים לגברים רציניים ואחראים, הנתונים כפי שעולים מאוד מרגשים אותי".

איך אתה מסביר את הנתונים האלה דווקא אצלנו בהוד השרון?

"יש חשיבות לשים את הצבא בפרונט ולדבר עליו בכל מיני מסגרות. בני הנוער שומעים על הצבא בבתי הספר, בתיכון וגם אצלנו ב'יחדיו'. הם שומעים על לקיחת אחריות ומנהיגות ואנחנו מאתרים אותם, מאמצים אותם ומובילים אותם למעלה, וככה נוצרת שרשרת של הצלחה. התפקיד שלנו להחדיר בהם מוטיבציה. ככל שהח'ברה מגיעים למקומות יותר טובים בצבא והמספרים רק הולכים וגדלים, זה מושך את בני הנוער שעוד לא התגייסו וגורם להם לרצות גם. בסופו של דבר זה מה שעושה את העבודה.

צילום: פרטי

"הנתונים לא מפתיעים אותי כי זרענו זרעים בזיעה רבה ועכשיו אנחנו קוצרים אותם. המטרה הבאה שלנו היא להביא את הנתונים האלה גם בקרב בני נוער שבאים ממקומות קצת פחות טובים, ממקומות עם קשיים. השיטה היא לחבר אותם לצעירים אחרים ולפתח תחושות של גאוות יחידה. הראש שלנו לא מפסיק לעבוד, ועכשיו לראות את התוצאות האלו זה כיף גדול. אני גאה מאוד בבני הנוער שלנו, אני רואה אותם גם אחרי הצבא משתלבים בעבודות רציניות, בלימודים אקדמאיים, בעצם אנחנו לא עושים הכנה רק לצבא, אלא הכנה לחיים. כיף לראות את התוצאות, גאווה גדולה".