איתי אוחיון, תושב השרון, עבד במשך שנתיים בעמותת ספורטאי הוד השרון. הוא עזב את העבודה בעקבות תאונה שעבר, עליה ביקש קצבת נכות מביטוח לאומי.

איתי אוחיון

להפתעתו גילה כי העמותה ממשיכה לדווח על אוחיון כעובד בעמותה שמקבל תלושי שכר, אלא שבפועל זה לא נכון ומדובר בשגיאה. בעקבות הטעות נוצר לו חוב בביטוח לאומי על סך 10,291 שקל. כעת ומאחר ופניותיו לעמותה לא הועילו, הגיש בסוף השבוע תביעה לבית הדין האזורי לעבודה בתל אביב.

איתי אוחיון, הינו ספורטאי ושחקן כדורגל. הוא עבד בעמותת ספורטאי הוד השרון בשנים 2013- 2014. בחודש יולי 2014 עבר תאונה בעקבותיה נאלץ לעבור ניתוח בכף הרגל. לאחר התאונה הגיש תביעת נכות למוסד לביטוח הלאומי, תביעה אשר אושרה. בינתיים הפסיק לעבוד בעמותה, או כך לפחות חשב כי הפסיק לקבל משכורת. להפתעתו גילה כי עמותת ספורטאי הוד השרון המשיכה להוציא לו תלושי שכר אף על פי שחדל לעבוד שם החל מינואר 2015. הוא לא העלה על דעתו כי בחודשים שכלל לא קיבל משכורת מצד העמותה, הם ידווחו שכן קיבל.

הדיווח השגוי גרם לאוחיון נזק רב. הביטוח הלאומי דורש ממנו כעת חוב של 10,291 שקל. אוחיון פנה אל מנכ"ל העמותה עזרא חלף בדרישה לתקן את השגיאה או לחלופין לשלם את החוב שנגרם בגללם לביטוח לאומי.

נכון ליום כתיבת כתב תביעה זה, החוב עדיין לא הוסדר על ידי העמותה והמוסד לביטוח לאומי ממשיך בהליכי הגבייה הדורסניים. לאור הדברים האלה, מתבקש בין הדין האזורי לעבודה לחייב את העמותה לשלם לאוחיון את החוב על סך 10,291 שקל וכן הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין.

עזרא חלף מנכ"ל עמותת ספורטאי הוד השרון מסר בתגובה: "אני מאמין שפעלתי כחוק. דיווחתי לביטוח לאומי על התובע בזמן שהיה פצוע בעקבות התאונה . דיווחתי  על כל יום שהיה במועדון, הכל נעשה כחוק. אנחנו נגיע לבית משפט ונתדיין שם".