צילום: אביגיל עוזי חבר האופוזיציה בהוד השרון, נוה גור, פנה השבוע לממונה על המחוז במשרד הפנים, רות יוסף, בטענה כי סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, הסיר בסוף שנת 2015 הצעת לסדר שהגיש, לא ברור אם כפרובוקציה או כמחאה וביקורת. גור מציע בהצעתו לסדר לשנות את שם העיר ל"הוד אדיב השרון", על שמו של ראש העירייה, חי אדיב, ולהקים כיכר על שמו, עם דיוקנו בפסל ברונזה.

הוד השרון: כך התפרקה ברית חי אדיב-אמיר כוכבי
הוד השרון: חי אדיב לא הגיע לעימות הבחירותאת ההחלטה להעלות את ההצעה הפרובוקטיבית העלה גור, שאף הגיש עתירה מינהלית נגד אדיב בנושא, לאחר שבשנים האחרונות, לטענתו, הולכת וגוברת "האדרת שמו של ראש העירייה ותמונתו, בשלטים, בחומרי הסברה, במוסדות ציבור, באירועים, במכתבים לתושבים ועוד", וזאת מכספי הציבור.

"הוכיתי בתדהמה כשעיינתי בהצעתך לסדר", השיב לו שמעון. "איך יכול להיות שאתה מגיש הצעה לסדר שאינה ראויה ואינה מכבדת את נבחרי הציבור, ובטח שלא את ציבור הבוחרים בך. גם בפוליטיקה יש קווים
אדומים ולצערי, אלה הקווים שגוררים אחריהם אלימות מילולית ואף יותר מזה, וחבל שכך. לא נדון ונתייחס לבקשתך המוזרה וההזויה".

גור השיב לשמעון וכתב: "אינני יודע מי הסמיכך ומתי להיות יועץ משפטי או בעל תפקיד או סמכות כלשהי, למנוע מחבר מועצה העלאת דיון מהותי וחשוב כל כך בשולחן המועצה".

במכתבו למשרד הפנים דורש גור, כי הצעתו תועלה לדיון בישיבת המועצה כבר בחודש מאי הקרוב. "אם לא יהיה מנוס, אפנה גם לבית המשפט".

"כנראה שחוסר העשייה והעדר הידע הבסיסי של גור משפיעים לרעה גם על שיקול דעתו", מסר שמעון בתגובה. "הגורם המוסמך לבחון הצעות להנצחה שמית הוא ועדת השימור העירונית. עוד בחודש בפברואר נמסר לגור כי הוא מוזמן להגיש הצעתו לוועדה, אך עד לרגע זה לא עשה זאת".

ממשרד הפנים לא נמסרה תגובה עד סגירת הגיליון.