צילום: shutterstock הצלחה מרשימה רשמה בשבוע שעבר קבוצת הורים מהוד השרון, הנאבקת בחודשים האחרונים נגד הרחבת השימוש בטאבלטים בבתי הספר היסודיים בעיר. בשנה שעברה הוטמעה התוכנית בארבעה בתי ספר - "רבין", "ממלכתי א'", "לפיד" ו"המגן". השנה התבקשו הורי שכבה ד' בבית הספר הירוק ובבית הספר "יגאל אלון" לאשר את הכנסת התוכנית, שתחייב את ההורים לרכוש את המכשירים בעלות של 1,300 שקלים. בהצבעה שנערכה בשבוע שעבר ב"יגאל אלון" רק שבעה הורים תמכו בהטמעת התוכנית, 74 התנגדו. בהצבעה שנערכה בבית הספר הירוק, 65 מההורים הצביעו נגד ורק 17 בעד.

עוד ב-mynet:
בעל הסינמה סיטי: "אני מרוקאי מסריח?"
חדרה: ביצע מעשים מגונים בפני נערות בעיר
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה של mynet

בבית הספר "המגן", שם החלה התוכנית בשנה שעברה כפיילוט, הצביעו רק 30 הורים, מתוך 87, בעד המשך הפעלתו, ולכן הוא לא יתקיים גם בבית ספר זה."זה ניצחון מוחץ", מתגאים ראשי המאבק, זאת, מאחר שהכנסת התוכנית לבתי הספר מחייבת את הסכמתם של 70 אחוזים מההורים, לפי הנחיות משרד החינוך. "ניצחון חשוב מאין כמוהו להורים ולילדים. התנגדות ההורים בהוד השרון תשליך על בתי ספר נוספים בארץ. עד היום, הורים לא קיבלו את מלוא המידע. עכשיו הם ידרשו אותו", מוסיפים המתנגדים.

ממשרד החינוך נמסר: "מבתי הספר המדוברים לא התקבלו 70 אחוזי כתבי הסכמה של הורים, ולכן, הם לא יפעילו את הפרויקט בשנת הלימודים תשע"ו".

מעיריית הוד השרון נמסר: "בהתאם לנוהל משרד החינוך, פנתה העירייה להורים על מנת לקבל את אישור הרוב להכנסת הפרויקט. בבתי הספר בהם לא נמצא רוב, לא יופעל הפרויקט".