צילום: index open כבר כחמש שנים שעומרי אבוטבול (32) מהוד השרון נלחם במחלת הסרטן. לדבריו, הדבר היחיד שמקל עליו את הכאבים ואת ההתמודדות הוא הקנאביס הרפואי שאושר לו לשימוש, אך זה אינו מסופק לו על ידי החברה שמוכרת את הקנאביס, ברישיון משרד הבריאות.

עוד ב-mynet:
פסולת בניין זיהמה את הקרקע, הברושים מתו
"שחררו מהכלא את בן זוגי שהתעלל מינית בבתי"
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את החדשה של mynet

"אני כועס עליהם, כי אני צריך סוג מסוים של קנאביס ושימוש בסוג אחר עושה לי לא טוב", אומר אבוטובול על חברת Better, העוסקת בגידול ומכירת קנאביס רפואי, חברה בה הועסק בשנתיים האחרונות.

במשך כעשור היה אבוטבול רוכב אופנועים מקצועי בארה"ב וצרך קנאביס רפואי, באישור, כהתמודדות עם נפילות, חבטות ושברים שספג כחלק מהרכיבה המסוכנת. לאחר חזרתו לארץ התגלתה אצלו מחלת הסרטן ואושר לו להשתמש בקנאביס לצרכים רפואיים. בהכירו סוג מאוד מסוים שהשפיע עליו לטובה, הוא צרך בשנים האחרונות קנאביס מסוג PK-Purple Kush, אשר מיועד לכאבים חזקים במיוחד ושהפופולאריות שלו הפכה אותו למוגבל בחלוקה. אבוטבול מקבל מינון מאושר של כ-100 גרם בכל חודש, הנחשב למינון גבוה באופן יחסי."אני צורך קנאביס רפואי כבר 4-5 שנים, מאז נודע לי דבר המחלה ובמהלך ההחלמה ממנה", הוא אומר. "אני מודע לעובדה שבחברה מחזיקים בסוגים שונים של קנאביס ולמטרות שונות, וגם לכך שיש דירוג חולים ושכל אחד זקוק לקנאביס מסוג אחר, אך ה-PK הוא הזן היחיד שגורם לי להרגיש טוב יותר. כעת אני מוגבל בצריכתו".

מאז החלו, לטענתו, להגביל בחברה את הפצת הזן הספציפי, מסתפק אבוטבול בסוגים אחרים, יעילים פחות לדבריו, כאשר את הזן המועדף עליו הוא מקבל, אך בכמות נמוכה יותר. "אני פחות מתחבר לדברים אחרים, הם פחות חזקים ופחות מפיגים כאב. לפני שהגעתי ל-Better ערכתי בדיקה מי מחזיק את הזן הזה ורק להם היה.

"בסך הכל מדובר בחברה טובה, אך אני מבקש שימשיכו לספק לי את הסוג אותו אני צריך ובמינון שאותו נותנים לי הרופאים האונקולוגים. כל מה שאני מבקש זה
שיגדלו יותר את מה שצריך. למה אני צריך להתלונן על זה בכלל? הכל מולם הולך קשה. אני לא צריך להתעסק במה יש להם או אין להם, או אם יש חורף או קיץ. אני רוצה את התרופה".

מחברת Better נמסר: "אכן ה-PK הוא הזן החזק ביותר לשיכוך כאבים. אנחנו משתדלים שלא להגביל את הכמות בשנים האחרונות, אך בחודשי החורף קשה יותר לגדל ולצערנו בשל הכמויות שיש כעת, ועל מנת לחלק לכל החולים כמות מסוימת, אנחנו מעדיפים להגביל אדם שמקבל 100 גרם ולתת את הזן לכל מי שזקוק במינון סביר. אנו מאמינים שנפסיק להגביל את החומר אחרי החורף ולאחר שיהיה לנו מלאי נוסף. אנחנו עובדים לפי רישיון בלבד. לא היינו רוצים להגיד לחולה שאין לנו בכלל".