צילום: shutterstock ביום שישי שעבר התקיימה מסיבת נוער, שיועדה לתלמידי כיתות ח'-י', באזור צומת ירקונים. הסעות מסודרות למסיבה יצאו מסמוך למספר בתי ספר והסיעו את התלמידים, שחלקם כבר היו שיכורים כלוט עוד בטרם החלה המסיבה.

עוד ב-mynet:
בן 11: "אל תתנו לי סמים, לא רוצה ריטלין"
איך משכנעים את הנוער ללכת לקלפי? אינסטגרם
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

"הפעם אף אחד לא התעלף, אבל הייתה אלימות שהייתה יכולה להסתיים רע מאוד. הם נראו בטירוף והמארגנים לא הצליחו להשתלט על המהומה", מעיד אחד הפעילים בסיירת ההורים בהוד השרון, שהגיע לאזור המסיבה.

על פי הדיווחים, בשעה 23:00 בקירוב הגיע אוטובוס הסעה למסיבה, סמוך לשער הכניסה לחטיבת הביניים "השחר" בהוד השרון. עדים מספרים כי במקום כבר היו עשרות בני נוער, חלקם בגילופין במצב שלא איפשר להם כלל לעלות להסעה ולהגיע למסיבה, וניידת משטרה הוזעקה למקום. "לא עליתי על ההסעה כי ידיד שלי שתה הרבה אלכוהול והקיא. לא רציתי להשאיר אותו לבד", מספרת נערה מהוד השרון שתכננה להגיע למסיבה.

לדבריה, כיוון שחלק ממארגני המסיבות מקפידים על איסור מכירת אלכוהול לקטינים במקום המסיבה, רבים מהמשתתפים מגיעים "מתודלקים" כבר מהבית. "היו ברחבת החטיבה הרבה שיכורים והרבה מהחבר'ה שלנו לא היו במצב טוב", היא מספרת. "גם על האוטובוס שהגיע מכפר סבא היו כמה שיכורים"."כל פעם זה נראה אותו דבר. נערים משתכרים וזה לא נגמר רק באלכוהול", מספר תלמיד אחר.

עוד עולה, כי למסיבה האחרונה הגיעו בני נוער כשהם מחזיקים בקבוקי וודקה ביד, אבל המארגנים, בעקבות תדרוך שעברו, אסרו על הכנסת בקבוקים למתחם המסיבה.

פעילים בסיירת ההורים, שהגיעו לאזור המסיבה, מספרים על בני נוער שנהגו באלימות ובפראות."שתי חבורות נערים החלו בקטטה, כאשר אחד מהם ברח
ומספר נערים רדפו אחריו, תוך שהם חוצים בריצה את כביש 40 ומסכנים את עצמם", מספר אחד מהם. "הם נראו באטרף, לא ראו אותנו ממטר. בשלב הזה החלטנו לקרוא למשטרה".

משה מזרחי, האחראי על תחום האלכוהול בסיירת ההורים בהוד השרון, מסר: "היו שם כמויות אלכוהול מאוד גדולות. חלקם נתנו לנו את בקבוקי האלכוהול מרצונם ושפכנו את המשקה. אחרים סירבו. אין לנו סמכות חוקית, כך שיכולנו לפעול רק נגד מי שהלך איתנו. מאז האיסור לשתות אלכוהול במקומות ציבוריים ומכירתו לאחר 23:00 בלילה, נוצרה סיטואציה בה ילדים שותים במחתרת וזה קורה בבתים, לשם אנחנו לא יכולים להגיע".

"האחריות לילדים צריכה להיות של הוריהם", מוסיף מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים היישובית. "כשתהיה אכיפה של ההורים, ילדים יפסיקו לשתות. זו מלחמה בלתי נגמרת, אבל אנחנו עובדים קשה כדי למגר את התופעה".

מהמשטרה נמסר: "הגיעו למקום שוטרים שאיתרו את חבורת הילדים. האלכוהול נשפך כדין והילדים פוזרו להסעות".