תושבת הוד השרון תובעת את בית החולים "שיבא" בתל השומר, בטענה כי בחודש התשיעי להיריונה ילדה תינוקת ללא רוח חיים בעקבות טיפול לקוי של צוות בית החולים. התובעת, בת 30 שזו הייתה לידתה השנייה, טוענת כי בעקבות המקרה נותרה עם נכות נפשית חמורה ופגיעה תפקודית קשה.

עוד ב-mynet:
"בננו מת בגלל לידת מלקחיים רשלנית"
תבע וזכה: "בית החולים התרשל בלידתי"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מכתב התביעה שהוגש לבית המשפט המחוזי בתל אביב באמצעות עו"ד גלית קרנר, עולה כי "בתאריך 28.11.2008, בשעות הלילה חשה התובעת לפתע ירידה בתנועות העובר ועל כן התקשרה למיון יולדות בבית החולים על מנת לברר כיצד עליה לנהוג. התשובה שקיבלה כהמלצה רפואית זה לאכול משהו מתוק כגון שוקולד. התובעת אכן אכלה והחלה להרגיש תנועות עובר.

"בשעות הבוקר שוב חשה ירידה בתנועות ופנתה באופן מיידי למיון יולדות. התובעת התקבלה במיון יום למחרת בשעה 9:25 עם תלונה על ירידה בתנועות עובר כולל אזכור הלילה והביעה חשש וביקשה בדחיפות להיבדק. רק בשעה 10:39 נבדקה לראשונה על ידי אחות בלבד שלא טרחה חרף התלונות והבקשה לחברה למוניטור אלא מצאה לקחת מדדים בלבד".עוד עולה כי "רק בשעה 10:40, למעלה משעה לאחר קבלתה משהבינה התובעת כי הטיפול הרפואי בה כושל/רשלני ואיש מהצוות הרפואי לא בודק כמתבקש את תלונותיה, צעקה וזעקה ורק אז חרף הלחץ ותלונותיה על ירידה חריפה בתנועות העובר, חוברה לראשונה התובעת למוניטור עובר בו התגלה כי העובר היה כבר ללא דופק. בשעה 19:50 ילדה התובעת תינוקת במשקל 3.3 קילוגרם ללא רוח חיים. בסיכום הלידה נקבע, כי נולדה תינוקת ללא רוח חיים, נצפה חבל טבור כרוך פעמיים הדוק סביב הכתף וגוף עם סימני חנק על הצוואר וכן קשר בטבור".

בכתב התביעה מצוין כי האבל הכבד והטראומה של התובעת הוחרפו נוכח תחינותיה הקודמות לקבלת טיפול רפואי ובקשה להיבדק מיד. התובעת משוכנעת כי
לו הצוות הרפואי היה מקשיב לה חיי התינוקת היו ניצלים. "מצבה הנוכחי של התובעת כיום הינו קשה והיא סובלת ביום ובלילה מסיוטים, מחשבות מסויטות ומצב נפשי רע. בעלה של התובעת גם הוא סובל סבל נפשי רב, בשנים הראשונות לאחר מות התינוקת לה חיכו התובעים בכיליון עיניים", נכתב בתביעה.

עו"ד גלית קרנר: "מדובר במקרה בולט של חריגה בוטה מנורמה רפואית ודרך טיפול מקובלת. מרשתי הגיעה לבית החולים עם עובר חי ובריא בחודש תשיעי, ובשל רשלנות הנתבעים נגרם לה ולמשפחתה שבר גדול. אני יוצאת בקריאה הן לבתי החולים לרענן נהלים ולהקפיד על אבחון וטיפול מיידי בחולים הנמצאים בסיכון מוגבר, והן לציבור המטופלים לבקש טיפול מיטבי על ידי רופא מוסמך ומומחה מתאים, על מנת למנוע מקרים כאלו ורבים אחרים שקורים מדי יום לצערי".

מבית חולים "שיבא" בתל השומר נמסר: "כתב התביעה טרם הגיע לידינו. לכשיתקבל, נדע להציג את העובדות בבית המשפט".