סכסוך בין שני תלמידים באחד ממוסדות החינוך בהוד השרון הוביל להגשת תלונות הדדיות למשטרה על ידי ההורים, אחד התלמידים המעורבים הושעה מפעילות ותלמידה אחרת מסרבת להגיע בטענה שהיא פוחדת.

עוד ב-mynet:
"הנוער נוסע לפולין בעיקר כי לוחצים עליו"
תלונה במשטרה: מנהל קאנטרי היכה ילד
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

מדובר בסכסוך בין שני תלמידי כיתה ד', שלדברי הוריהם לא מסתדרים ביניהם מזה תקופה ארוכה, גם במסגרת הבית ספרית בה הם לומדים וגם במסגרת פעילות בה הם שוהים בשעות אחר הצהריים ובחופשים.

לטענת אחת האמהות, בתה חוותה במהלך כל השנה אלימות פיזית מצידו של התלמיד השני המעורב, וזאת בנוסף להשפלות ולאלימות מילולית, הנמשכים גם במהלך חופשת הקיץ, במסגרת פעילות שמפעילה עמותה לקידום המצויינות בעיר, בשיתוף העירייה, והובילו אותה להגשת תלונה במשטרה נגד אותו תלמיד.

"הבת שלי חוטפת מכות וסופגת אלימות מילולית מאותו תלמיד לעיתים קרובות", היא מספרת. "התלוננתי מספר פעמים בפני הצוות החינוכי של העמותה, אך דבר לא נעשה. כשהמעשים קרו במסגרת בית הספר, המורה פתרה את הנושא, אך במסגרת החינוכית בשעות אחר הצהרים והחופש, הילד הזה לא מפסיק לרדוף את הבת שלי."ביום חמישי לפני כשבועיים הגעתי לאסוף את בתי ונדהמתי לראות את אותו ילד מכה אותה. ניגשתי מיד לאחראית על המקום ונאמר לי כי העמותה המפעילה את הפעילות תטפול בעניין והתבקשתי לא להגיש תלונה במשטרה. האמנתי שיטפלו בנושא, אבל עד היום לא נעשה כלום והבת שלי ממשיכה לסבול".

לדברי האם, היא אמנם לא הגישה תלונה במשטרה, אך מצאה את עצמה למחרת בתחנת המשטרה, לאחר שהוגשה תלונה נגדה על ידי הורי התלמיד המעורב, בטענה כי הכתה את בנם.

"ישבתי מול החוק ולא האמנתי להאשמות שהועלו נגדי", היא אומרת. "לא ברור איך אנחנו, הקורבנות, הפכנו להיות העבריינים. לא נגעתי בילד ולא עשיתי לו דבר. מדובר בעלילת שווא מצד הוריו. הבת שלי פוחדת מאז אותו מקרה להגיע לפעילות בעמותה והפסיקה ללכת אליה. אני מגדלת ומחנכת את בתי לערכים ובסוף אנחנו הופכות להיות האשמות בסיפור. לצערי, היא הפסידה את הפעילות כי לא היא מרגישה שם בטוחה".

"הילד מתעמר בילדה בזמן שהם תחת חסותה של מסגרת לימודים, בעמותה הכפופה לעירייה, ואף אחד לא עושה דבר", מוסיפה עו"ד ליטל מרדכי, המייצגת
את האם. "לא רק שלנגד עיניה מרביצים לילדה שלה והיא חסרת אונים, היא מבינה שאם תעשה משהו היא תהיה מואשמת בעבירות פליליות, ומצד שני צריכה להתגונן מפני תלונות שאין בהן דבר"

הוריו של הילד המעורב לכאורה בפרשה ושהגישו תלונה נגד האם, טוענים מנגד כי: "אין לנו דבר נגד האם ובטח לא נגד בתה. כל מה שרצינו הוא שהאם לא תשוב ותכה את בננו. זה הכל, כי אנחנו לא מכירים אותה כלל".

מהעמותה נמסר: "מקרה האלימות המצער, על כל המעורבים בו, טופל באמצעות בית הספר ומחלקת החינוך העירונית והעמותה הייתה שותפה לטיפול זה. המקרה הלא התרחש בשעות הפעילות של המרכז, לא בתחום הפעילות של המרכז ואינו נמצא תחת אחריותינו. אנו מגנים כל שימוש באלימות ונמשיך לפעול יד ביד עם בית הספר והרשות המקומית".

ממשטרת כפר סבא נמסר: "נפתחה חקירה".