לתלמידי תיכון "אילן רמון" בהוד השרון נמאס לשבת בשקט מבלי שיימצא פתרון לסוגיית ההסעות שגורמת להם, לדבריהם, לעוגמת נפש ולהפסד של שעות לימודים.

עוד ב-mynet:
מחאת התלמידים: "בית הספר מקיים שעת אפס בניגוד לחוק"
התלמידים מתלוננים: "אין לנו מקום באוטובוס"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"לא ייתכן שההסעות שאמורות להיות לרווחת התלמידים יפגעו בהם", כתבו התלמידים בעצומה שהפיצו בשבוע שעבר, ושעליה חתמו עשרות תלמידים המבקשים מראש עיריית הוד השרון, חי אדיב, וממשרד התחבורה לפתור את מצוקת ההסעות, ואף הציעו פתרונות למצב, ביניהם תגבור שעות הפעילות והוספת קו.

סאגת ההסעות החלה לפני כשנה בעקבות בקשה שהגישו תלמידי והורי חטיבת "עתידים" הסמוכה לעירייה ולחברת "מטרופולין", בעקבותיה הוקדמו שעות ההסעות בבקרים, מה שהוביל למצב שהסעות של התיכון הוקדמו אף הן.

בשל הקדמת ההסעות, תלמידים, הבוחרים להשתמש בהסעות של התיכון, מוצאים את עצמם מגיעים לבית הספר 45 דקות לפני פתיחת יום הלימודים. בשל המצב, מצאו את עצמם הורים רבים מתבקשים על ידי ילדיהם להסיעם לבית הספר, מה שיצר עומסי תנועה כבדים באזור. תלמידים אחרים, המבקשים לנסוע בקווי תחבורה ציבורית רגילה, מגלים פעמים רבות כי האוטובוסים מלאים והם מאחרים, שלא באשמתם, לבית הספר.

"ההמתנה מחוץ לשער פוגעת בתפקוד הלימודי של התלמידים וגם של הכיתה שלהם, כי דעתה של המורה מוסחת והיא נאלצת לטפל במאחרים", נכתב בעצומה. "תלמידים רבים נאלצים להשתמש בקווים העירוניים ובעקבות זאת, הקווים מלאים. הקווים העירוניים לא נועדו להסעות תלמידים אלא לרווחת הציבור והם הפכו ל'קווי גיבוי' לתלמידים".לדברי הורי התלמידים, הם מנהלים שיח בנושא מול הרשות כבר למעלה משנה, אך עד כה ללא תוצאות. "עשינו אין סוף פגישות עם נציגי העירייה ומכולם קיבלנו
הבטחות שזה ייפתר", אומר משה קטורזה, יו"ר ועד הורי בית הספר. "הגיעו מים עד נפש. הבעיה של ההסעות היא גם בתחנת האיסוף בבית הספר, שאינה מקורה, והתלמידים עומדים תחת גשם זלעפות, ונרטבים מכף רגל ועד ראש, מדובר במכלול גדול של בעיות שלא נותנים מענה עליהן".

שלו אברהם, תלמיד בבית הספר ופעיל בתיכון, מוסיף כי אמנם התלמידים וההורים הוזמנו לשיחות אצל ראש העירייה, אך דבר לא השתנה.

"יו"ר הנהגת ההורים היישובית, רינה קלדרון, ואנחנו, הוזמנו לשוחח עם ראש העירייה בנושא, והסברנו את המצוקה", הוא אומר. "נוצר מצב שהמאחרים מחכים בחוץ 20 דקות ומפסידים חומר לימודים שלא באשמתם וכל זה לא הוגן. נמאס לנו".

מעיריית הוד השרון נמסר: "הגורם האמון על הקצאת כמות האוטובוסים הינו כידוע משרד התחבורה. יחד עם זאת עיריית הוד השרון רואה חשיבות רבה בפתרון הבעיה ופועלת אל מול הגורמים הרלוונטיים במטרה להגדיל את הקצאת האוטובוסים".

מחברת "מטרופולין" נמסר: "מטרופולין מפעילה קווי שירות אשר מותאמים לתלמידי בתי ספר, אך מדובר בקווי שירות המחייבים ממשרד התחבורה. השבוע יתקיים דיון על מנת להביא לפתרון הולם עבור כלל התלמידים".