משטרת כפר סבא עיכבה בסוף השבוע שעבר שני קטינים מאזור השרון, אשר ערכו מסיבה לא חוקית בלילה שבין שישי לשבת, באולם הספורט של בית הספר הדמוקרטי בהוד השרון הנמצא במתחם "בית הנערה".

עוד ב-mynet:
גונבים אלכוהול מההורים ומשתכרים: כך זה עובד
עדות: בני הנוער שיכורים ואלימים בקווי הלילה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

על פי החשד, שני הצעירים ניצלו את העובדה שבשנים האחרונות השטח נטוש ברובו, וביקשו לנצל את המרחבים הגדולים בכדי לערוך במקום מסיבה בתשלום.

תושבים המתגוררים בסמוך, ששמעו את המוזיקה החזקה והרעשים מהמתחם, דיווחו למשטרת כפר סבא על רעש בלתי נסבל הבוקע מאולם הספורט של בית הספר והשוטרים, שהגיעו למקום, גילו כי במקום מתקיימת מסיבה פרועה בהשתתפותם של כ-200 בני נוער, מרביתם בני 16 וחלקם שיכורים, לאחר שבמקום נמכר אלכוהול.

לאחר שהפסיקו את המסיבה, החלו השוטרים לתחקר את הנערים והגיעו לקטין בעל תעודת זהות מזויפת, שהיה בין מארגני האירוע והיה, על פי החשד, זה שרכש את האלכוהול לאירוע. השוטרים החרימו את כל מוצרי האלכוהול שהיו ברשותו, עיכבו אותו לחקירה כמו גם שני קטינים נוספים שגבו דמי כניסה למסיבה.גורמים בעיריית הוד השרון סיפרו כי המסיבה היא רק חלק מתופעה ידועה במתחם, בעקבות השכרת אולם הספורט, תמורת תשלום, על ידי הוועד המנהל של בית הספר. זאת יש לציין, בניגוד לחוק שכן אין לאולם רישיון עסק מעיריית הוד השרון בכדי לערוך בו אירועים. במקרה המדובר, לפי בכירים בעירייה, את המקום שכרה, ככל הנראה, מורה בבית הספר עבור מסיבה של בנה.

לדברי סגן ראש עיריית הוד השרון, יגאל שמעון, המקרה במתחם צריך להוות נקודת מפנה בהתייחסות העירייה למסיבות בלתי חוקיות שנערכות בשטחיה.

"נעשה פה מעשה שצריך לבדוק אותו ולהסיק מסקנות על ההתנהלות בעתיד", אומר שמעון. "מסיבות שכאלו אסור שיהיו בבית הספר. אני מצפה, שאחרי שנעשה בדיקה של מחלקת החינוך העירונית מול הוועד המנהל של בית הספר, ייצא איסור מוחלט לשימוש באולם למסיבות והגבלת השימוש בו לשימוש בית ספרי בלבד".

במשטרה מספרים כי תופעת מסיבות השתייה במקומות נטושים הינה תופעה שגדלה במימדיה באזור השרון לאחרונה. "תופעת מכירת האלכוהול בקרב בני
הנוער הינה תופעה מדאיגה העלולה לסכן את בני הנוער, וחמור מכך, אף אזרחים שאינם קשורים כלל למקום", אומר סגן מפקד משטרת כפר סבא, רפ"ק איציק טבעוני.

"שתיית האלכוהול על ידי בני הנוער מעודדת אלימות קשה, העלולה להגיע לפגיעות בנפש וברכוש. אנחנו פועלים בחומרה בכל הקשור לשימוש באלכוהול על ידי קטינים וגילויי אלימות מצידם".

מהוועד המנהל של בית הספר הדמוקרטי נמסר: "מדובר במסיבת יום הולדת של שניים מבוגרי בית הספר. אנחנו בודקים את הפרטים, אך למיטב ידיעתנו לא נמכר במקום אלכוהול לקטינים. אנחנו אכן משכירים את המקום להורים חברי הקהילה, וגובים סכום סמלי לכיסוי הניקיון. בשום פנים ואופן אנחנו לא מסכימים להכנסת אלכוהול זה ואם זה קרה , אז זה חמור".