טבעת לוח כדורסל, שניתקה ממקומה, פגעה בראשו של תלמיד באולם הספורט של בית הספר היסודי "יגאל אלון" בהוד השרון, ורק בנס לא אירע אסון חמור יותר. בשבוע שעבר התקיים באולם הספורט אימון כדורסל של מחלקת הנוער של מועדון מכבי הוד השרון. במהלך האימון ניתקה לפתע ממקומה טבעת לוח הכדורסל, אליה קולעים התלמידים כדורים, וזו קרסה ופגעה בראשו של אחד התלמידים, נער כבן 16.

עוד ב-mynet:
נכוותה מגחלים על חוף הים ותפוצה ע"י העירייה
מי השחית את כרזות הגאווה בתיכון?
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

האירוע הותיר את חברי המועדון, הורי התלמידים וחבריו של הנער המומים ואביו של הנער הוזעק למקום בדחיפות. זאת לאחר שהתברר, לדברי ההורים, כי במקום לא היה ציוד עזרה ראשונה. אביו של הנער היה זה שפינה את בנו לבית החולים, כשהוא מדמם בראשו.

"זה יכול היה להיגמר רע מאוד", אמר אחד ההורים, שבנו מתאמן אף הוא באולם הספורט. "מזל שזה נגמר בפציעה של חתך בראש בלבד. זה פשוט נס שלא אירע אסון". גם במועדון הכדורסל היו המומים מהמקרה וטענו כי מדובר במקרה שלא אירע בעבר וכי רק לאחרונה נבדקה בטיחות המתקנים באולם.

"אני נמצא במועדון כבר מספר שנים ומעולם לא קרה מקרה כזה או דומה לו", אומר גורם במועדון. "העירייה מבצעת בדיקות במקום ומדובר בהחלט במקרה חריג. מיד לאחר המקרה סגרה העירייה את האולם למשך מספר שעות והותקנה טבעת חדשה. הטיפול היה יסודי ומהיר".

אימו של הנער שנפצע פנתה ליו"ר האופוזיציה יואב רוזן שפנה לראש העירייה, חי אדיב, בדרישה לקבל את דו"חות ביקורת הבטיחות של מגרשי הספורט בעיר. "לפני שהנערים עלו על המגרש שיחקו בו ילדים קטנים, ואיני רוצה לחשוב על מצב הרבה יותר קשה אילו הטבעת הייתה פוגעת בראש של ילד קטן, מבלי להמעיט מהזעזוע ממה שקרה", טוען רוזן במכתבו. "מחדל בשמירה על ביטחון ילדינו בבתי הספר, שמביא לפגיעת נער, עד כדי סכנה לחיי אנוש, הוא דבר שאין לו מקום".

לדברי אחד ההורים, שהיה נוכח במקום, המקרה זעזע את ההורים, בעיקר נוכח תאונה מצערת דומה שהביאה למותו של נער, תושב תל אביב, שנפצע במגרש
הכדורסל לאחר שמתקן הסל ניתק ממקומו ונפל עליו.

"אנחנו יודעים שהעירייה עושה בדיקות באולמות, לכן לא היה סביר שדבר כזה יקרה", אומר אחד ההורים, "אמנם במקרה זה הנער רק נחתך בראשו אך זה היה יכול להיגמר אחרת, מה עוד שלא היה מי שיטפל בנער באולם".

מעדי בארי, יו"ר הנהגת הורים של בית הספר, נמסר: "הייתה בדיקה של מכון התקנים והסלים נמצאו תקינים. המקרה ידוע להנהלת בית הספר ומנהלת בית הספר, בתיאום עם העירייה, מטפלת בנושא".

מעיריית הוד השרון נמסר: "בבדיקה הנדסית שנערכה לפני כשלושה חודשים לא נמצא שום ליקוי בחישוקי הסלים ומיד לאחר האירוע הורה מנהל רשות הספורט בעירייה להשבית את כל מתקני הספורט עד לבחינה של מומחי הבטיחות, אשר בוצעה כבר למחרת. עיריית הוד השרון נמצאת בקשר עם הנער ומשפחתו, אשר שוחרר כבר באותו היום מבית החולים".