עבודות התשתית והפיתוח, המתבצעות בימים אלה במרכז שכונת מגדיאל בהוד השרון גרמו, בין היתר, להצרת נתיבי הנסיעה וביטולן של חניות ציבוריות לנכים. כך מתלוננים תושבי אזור רחוב חנקין בעיר ועובדי סניף קופת החולים כללית, שפנו, לטענתם, לעירייה בנושא אך טרם קיבלו מענה לבעיה החדשה שנותרה.

עוד ב-mynet:
תושבי השכונה נגד ההוסטל: "זו פגיעה באיכות חיינו"
ילדי הקשיש שעבר התעללות: "לא הקשבנו לאבא"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"מה שעשו פה זה לא פחות מקטסטרופה", אומר בכעס שלמה כהן, קשיש המטופל בקופת החולים. "לקחו לנו את החניות ובכל פעם שאני צריך להגיע לבדיקות אני נאלץ ללכת מטרים רבים ברגל, בלי מדרכה, כי הכל הפוך ואין איפה להחנות את הרכב. אני מבין שראש העירייה רוצה להקים שבילי אופנים, אבל אנחנו לא באים לקופת החולים כדי לשחק אלא כדי שיטפלו בנו. אנחנו אנשים חולים שלא יכולים ללכת כל כך הרבה ברגל".

זו גם תחושתה של אסתר (שם בדוי) שהגיעה אף היא בשבוע שעבר לקופת החולים לצורך בדיקות רפואיות. "הבעיה התחילה לפני מספר שבועות, אז, במסגרת העבודות, בוטלו החניות", היא מספרת. "היום כשאני צריכה להגיע לקופת החולים אני מתפללת בכל פעם שאני אמצא חנייה קרובה, כי קשה לי ללכת".התלונות על התנהלות העירייה בנושא, אינן עוצרות אצל המטופלים בלבד. גם אנשי צוות בקופת החולים מספרים על התלונות הרבות של המטופלים במקום.

"בעירייה לא יודו בטעות שהם עשו, אבל אין ספק שביטול החניות מקשה מאוד על המטופלים", אומרת אחת האחיות בסניף. "מגיעים לכאן מטופלים אחרי ניתוחים והם לא מסוגלים להגיע לסניף. העבודות גרמו להצרה של נתיבי הנסיעה כך שהתנועה באזור גם חסומה לכל הכיוונים. חלק מהמטופלים מתניידים בקלנועית וגם איתה הם מתקשים להגיע ואנחנו, האחיות והצוות, נאלצים לסחוב אותם על ידינו. זה גורם לחלק מהמטופלים להפסיק להגיע לבדיקות רפואיות הכרחיות".

מי שאולי מצא פתרון לבעיה, הוא ניסן בן דויד, המנהל האדמיניסטרטיבי המחוזי של קופת חולים כללית, שפנה לעירייה בהצעה להקים מספר חניות בשטח ירוק סמוך.

"החניות שימשו לרוב את מטופלי הסניף. והיה פה חוסר מחשבה בביצוע העבודות", הוא טוען. "אני כבר לא מופתע מכלום שקורה בהוד השרון. אנחנו
מקבלים הרבה תלונות. פניתי להנהלת העירייה בשבוע שעבר והצעתי שיאשרו לנו להכשיר מספר חניות מאחורי הסניף, כדי שאלו ישמשו גם את המטופלים וגם את תושבי האזור. לצערי, טרם קיבלתי תשובה".

מעיריית הוד השרון נמסר: "לקופת החולים יש שטח הנמצא בבעלותה הפרטית עליו הייתה הקופה אמורה להסדיר מגרש חנייה. עד כה עשו מרבית באי קופת החולים שימוש בחניות המוסדרות שברחוב חנקין, ברחוב הזקיף ובסמוך למבנה המועצה הדתית ואלו ממשיכות לשרת את הלקוחות והתושבים".