מתלבטים לאיזה פח עליכם להשליך את שאריות הלחם שנשארו על השיש? אם תתקשרו לעיריית הוד השרון תוכלו לקבל את ההודעה הבאה: "תושב יקר, את הלחם יש להשליך לפח האורגני, החום".

עוד ב-mynet:
התושבים נגד חברת המים: "המים בברז חומים"
לכבות את הדוד דרך האייפון? אין בעיה
באיזו מידה אתם נוהגים למחזר? ספרו לנו בפייסבוק

מדובר בשירות חדש של העירייה, שנקרא "המיחזורון", והוא מעניק מענה טלפוני מיידי בכל שעה במידה ומתעוררות התלבטויות לגבי הפח המתאים להשלעת הפסולת.

השירות הושק כחלק מפרויקט הפרדה במקור במסגרתו מפרידים את הפסולת הביתית לשני זרמים: פסולת פריקה ביולוגית, המכונה פסולת "רטובה," וכל יתר סוגי הפסולת, המכונה פסולת "יבשה". התושבים אמורים להשליך את הפסולת לפחים נפרדים.

בימים אלו מתחיל שלב ב' של הפרויקט בהוד השרון המתמקד באזור מרכז העיר, אזור הבנייה הרוויה, סביב ציר רמתיים והבנים, וברחובות נוספים. בשלב א' הצטרפו לפרוייקט 3,800 בתי אב ובשלב ב' הנוכחי עוד כ-4,000 בתי אב. עד סיום שלב ב' יפרידו כל בתי הספר בעיר וכ-50 אחוזים מהתושבים בעיר את הפסולת שלהם.

חלק חשוב בהנחלת הערכים של המיחזור הוא הסברה כבר בגילאים הצעירים, בגנים ובבתי ספר. הילדים מעבירים את המידע ומטמיעים אותו בבתיהם, וכך
המשפחה כולה מבינה את חשיבות הדברים. בשיטה זו של ההפרדה מונעים הטמנה של חלק ניכר מהפסולת ומפחיתים את הזיהום הסביבתי ואת פליטת גזי החממה הנוצרים במהלך ההטמנה.

"בדומה לשלב א' בפרויקט, גם בשלב ב' תתבצע ההדרכה מדלת לדלת על ידי מדריכים מקצועיים. על מנת להבטיח את הצלחת שלב זה וכחלק מהעשייה העירונית קהילתית בנושא, מועברות הדרכות בבתי הספר ובגני הילדים, במוסדות העירייה, בבתי העסק ובבתי התושבים", מסבירה קרני גוברין סגל, מחברת "גרין אג'נדה" המלווה את הפרויקט. "לאחר ההסברה וההדרכה מתבצעת בקרה על הפחים ומשוב מהתושבים. בהמשך יתקיימו ימי הפנינג והסברה בנושא איכות הסביבה".