עו"ד דקל-דוד עוזר מהוד השרון אינו זר לתהיות לגבי אורח החיים שהוא מנסה לקדם בשנה האחרונה. מקים ארגון 'דור האמת' ואיש מפלגת העבודה מאמין כי יש להפסיק את מדיניות ההפללה של מעשני צמח הקנאביס וטוען כי כל עוד העישון הוא מחוץ לחוק, מסתובבים להם עשרות אם לא מאות אלפי ישראלים ברחבי הארץ כשהם עבריינים רק מסיבה אחת - הם בחרו לחיות את חייהם קצת אחרת.

עוד ב-mynet:
"היום שבו יאושר הקנאביס כחומר חוקי אינו רחוק"
"יש אנשים שסובלים מפרנויה בגלל ג'וינט אחד"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

"אנחנו ב'דור האמת' רוצים לטפל במדיניות ההפללה במדינה. כיום יש 10%-20% מהאוכלוסיה שצורכים קנאביס, כאשר כמות המעשנים משתנה ממגזר למגזר. בקרב הסטודנטים, למשל, עד 50% צורכים את הסם. ההוכחה לכך שמדובר בסם בלתי מזיק היא שאחוז מסיימי התואר בישראל עומד על 96%. לא יכול להיות שהחוק הישראלי יגביל אנשים ויהפוך אותם לבלתי לגיטימיים בגלל עישון קנאביס. אי אפשר להפליל בן אדם על סמך זה שהוא צורך חומר כזה".לטענת עו"ד עוזר, השיטה היא פשוטה: הפללת האדם על שימוש בסמים מוציאה אותו מהמשחק, גם החברתי ובעיקר הפוליטי. "עד היום החברה הישראלית והחוק הישראלי פשוט פסלו את החברה הזו שמשתמשת בקנאביס, חברה שאנשיה מוכנים ורוצים לחזור למשחק.

"החזון שלי הוא שבשנה הקרובה נראה קהילה מאוחדת של משתמשים שנכנסים למשחק הפוליטי ומוותרים על הייאוש. המטרה שלנו ב'דור האמת' היא להגיד שזה מותר: מותר לקנות זכות השפעה על ידי התפקדות במפלגות השונות ובכך להיות חלק מהעשייה, מותר לנסות להפוך את הקנאביס לחוקי, גם אם יש כאלו שחושבים שצריך להוציא את האוכלוסייה שלנו אל מחוץ לחוק.

"צריכים להבין שמדובר פה בהרבה מאוד משתמשים, לא באחד ולא בשניים. כמובן שביניהם יש אנשים מפורסמים, אומנים, שחקנים וגם חברי כנסת. יש כאלו שהצהירו בגלוי כי השתמשו בקנאביס רפואי בעבר, כמו חבר הכנסת אילן גלאון ממר"צ, אבל זה לא רק הוא.

"כדאי לזכור שבכנסת שלנו יש שתי קבוצות שידועות בצריכת הסמים שלהן: יש את כל העיתונאים לשעבר, שהיו מסתובבים בברנז'ה התל אביבית ובטח השתמשו פה ושם, ויש את אלו שהלכו לקולג' אמריקני, כמו ראש הממשלה שלנו. שם, במיוחד בתקופות שבהן נבחרי הציבור שלנו למדו, זה היה חלק מהעניין".למרות שלטענתו של דקל עישון הקנאביס הוא תופעה רחבה מאוד בחברה הישראלית, העישון עדיין נמצא מחוץ לחוק והעונשים על צריכתו או מכירתו הינם גבוהים מאוד. "יש מלא סיפורים על אנשים שנתפסו עם עשרה גרם או 40 גרם, שזו עבירה שהערך הכלכלי שלה שווה לעשרה שקלים, ונענשו בכלא שעולה הרבה יותר למדינה.

"אני מכיר בחור שנמצא היום בכלא לאחר שנתפס משתמש בקנאביס שהוא גידל בביתו לצריכה אישית כי זה עזר לו
להתגבר על כאבי ראש מטורפים שהיו לו. הרופאים אומנם המליצו כבר מזמן שהוא יקבל אישורים לעישון קנאביס רפואי, אך הוא לא קיבל את האישור, החליט לגדל בעצמו ונאסר. העצוב הוא שכיום, בכלא, הוא מקבל פעם בכמה זמן עוגת חשיש, בשביל להעביר את הכאבים".

כחבר ותיק במערכת הפוליטית, עו"ד עוזר יודע עד כמה יישום הרעיון יהיה קשה, אך מאמין שעד ראש השנה הבא יחולו שינויים לטובה. "כל בן אדם שמעלה את הנושא בעולם הפוליטי הופך לליצן החצר ולפליליסט. זה היום הטאבו החברתי הכי גדול שיש. אחד הדברים הכי קשים שיש לנו הוא להביא אלינו אנשים, כי אנשים מפחדים שבעצם ההתפקדות אצלנו הם יודו שהם משתמשים.

"אני, למשל, לא מודה שאני צורך קנאביס. למעשה, אף אחד לא מודה, אנחנו רק רוצים להרגיש בנוח עם אורח החיים שלנו, ומבקשים להפסיק להיות נרדפים על מה שאנחנו אוהבים".