בית משפט השלום בכפר סבא הרשיע השבוע מעקל של חברת גבייה בהפרעה לשוטר במילוי תפקידו, לאחר שתקף שוטרת שהזעיק בעצמו. המקרה אירע בחודש מרס לפני שנתיים, אז הגיע המעקל, קבלן הוצאה לפועל מוכר, לבית בהוד השרון בכדי לבצע עיקול, על פי צו, בגין חובות. הוריה של החייבת סירבו לאפשר למעקל לבצע את תפקידו בטענה כי בתם אינה מתגוררת עימם, אלא בדירה סמוכה, ולכן אין הצו חוקי.

עוד ב-mynet:
"פקחי העירייה היכו אותי עד זוב דם ושלפו אקדחים"
הקצין: "אל תתלונן במח"ש ולא נגיש נגדך תלונה"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

המעקל מצידו החליט להזמין את המשטרה בכדי לסייע לו בביצוע צו העיקול ואכיפתו ובבירור שערכה השוטרת מול תחנת המשטרה, התברר כי מאחר שהחייבת אכן אינה מתגוררת באותה כתובת עם הוריה, מדובר בצו לא תקין והודיעה למעקל שעליו לעצור את הליכי אכיפת צו העיקול. עוד ביקשה השוטרת מהמעקל ומשותפו לפנות את הדירה אליה נכנסו בתוקף צו שאינו חוקי ומשאלה סירבו, דרשה כי יתלוו אליה לתחנת המשטרה להמשך חקירה.

"הנאשם סירב לבקשת השוטרת והחל צועק ומתלהם", נכתב בהכרעת הדין בה הורשע. "הנאשם אמר לשוטרת: 'אני לא רואה אתכם ממטר. אני לא שם על המשטרה ואף אחד לא יוציא אותי. את עושה איתי טעות. תיזהרי. אני אלך איתך עד הסוף. המפקד שלך לא ייתן לך גב כשאני אלך איתך עד הסוף. אני אראה לכם מה זה. מי את בכלל? חכי, חכי מה שיהיה'".

יש לציין כי במהלך האירוע, בו התלהמו הרוחות ובעקבות התנהלותו של הנאשם, התמוטט בעל הדירה במקום והובהל לבית החולים. הנאשם עצמו כפר בכל ההאשמות שהועלו כנגדו וטען כי הגיע לבצע צו עיקול חוקי וכי מי שהתלהמו ודיברו בצורה בוטה וגסה היו השוטרת וסייר הביטחון שהתלווה אליה, אך בית המשפט לא קיבל את גירסתו.

"הנאשם הזמין את המשטרה על מנת שתסייע לו באכיפת הצו, אך לאחר בדיקת הצו הגיעה שוטרת למסקנה שיש בעיה בתוקף הצו", קבע השופט מיכאל קרשן בהחלטתו. "התנהל ויכוח בין הנאשם לשוטרת שבמסגרתו נקט הנאשם בלשון לא הולמת וטון הדיבור שלו היה על סף האיום. הנאשם התנהג כלפי השוטרת באופן לא ראוי, ערער על סמכותה והתייחס אליה בזלזול. פעולות השוטרת בוצעו במסגרת תפקידה ופעולתה הייתה שקולה מידתית ותאמה את מצב הדברים שנגלה לפניה. הנאשם הבין היטב כי התנהגותו מפריעה לשוטרת במילוי תפקידה וסירב במודע להוראותיה".