ג', תושבת הוד השרון המתניידת בכיסא גלגלים, לא מתכוונת לשלוח את ילדיה לחוגים שמתקיימים במרכז לאמנויות בעיר. מסתבר שבמרכז העירוני, בו מפעילה העירייה חוגים ומקיימת כנסים וסדנאות לתושבי העיר, אין נגישות לנכים. "אני חושבת שזו חוצפה ושערורייה שמדירים אותי ממקום ציבורי", מציינת השבוע ג' ומבטיחה: "אני אדאג לכך שלא יהיה מבנה ציבורי אחד בהוד השרון שאינו נגיש לכלל הציבור".

עוד ב-mynet:
העיריה קבעה: הנכה ייאלץ לחנות קילומטר מביתו
התירוץ לחניה בחניית נכים: "התמרור בצבע לא נכון"
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

במרכז העירוני, הכולל שני מבנים בעלי שתי קומות, אין מעלית. "במרכז מתקיימות כבר שנים פעילויות לילדים, לבני נוער ולמבוגרים וזה פשוט בלתי נסבל שעד היום לא התקינו במקום מעלית ולא הנגישו את המבנים לנכים", מציינת ג'. "מתוך עיקרון אני לא מוכנה לשלוח את ילדיי לחוגים במרכז. הייתי יכולה להסתדר,אבל מקומם אותי שאני לא יכולה להביא אותם ולאסוף אותם מהמבנים. אני החלטתי להחרים את המקום הזה ואני מקווה שכמוני ינהגו אנשים נוספים שמאמינים בשוויון זכויות".ציבור הנכים מותח ביקורת על הניסיון שעושה לטענתו עיריית הוד השרון להציג עצמה כפועלת למען בעלי המוגבלויות. "כל שנה עורכת העירייה 'יום מודעות לנגישות לנכים', אבל זה מגוחך. כדאי מאוד שהעירייה תעשה בדק בית באשר למבני הציבור שברשותה לפני שהיא מעוררת כל שנה את המודעות בנושא", הם אומרים.

ג' מציינת עוד, כי "בשנים האחרונות עלתה המודעות לנושא הנגישות לבעלי צרכים מיוחדים, אבל זה עדיין לא מספיק. אני חושבת שהתקנת מעלית במקום היא לא הוצאה גדולה מדי עבור עירייה כמו הוד השרון, במיוחד במקום בו מתיימרים לחנך ילדים. חינוך מתחיל בפרטים הקטנים", היא אומרת. "אני לא רוצה לחשוב מה עובר על ילד נכה שמגיע למרכז ומגלה שהוא לא יכול להיכנס. זה עלבון עצום. אותו דבר חווה הורה נכה שמבקש ללוות את ילדיו לחוג שמתקיים במקום. אנחנו מצפים מראש העיר והאחראים על הנושא שיטפלו במחדל בהקדם האפשרי", מוסיפה ג'.

יו"ר נגישות ישראל ותושב הוד השרון , יובל ווגנר, מציין השבוע: "מבחינת החוק רשויות מקומיות צריכות לסיים את תהליך ההנגשה לנכים עד שנת 2020. כמו כן, נדרש בחוק שבמידה ומתקיימת פעילות בקומה השנייה של המקום ואדם עם מוגבלות רוצה להשתתף בה אך לא יכול, הרשות צריכה לעשות את המאמץ ולערוך את הפעילות במקום מונגש. המקרה הזה הוא אמנם לא נעים, אבל הוא גבולי כיוון שלעירייה יש זמן להנגיש את המקום".

מעיריית הוד השרון נמסר: "מרכז האמנויות הרב תחומי מורכב משני מבנים האחד מבנה רב שנים והשני מבנה מהודר שבמהלך החודשיים הקרובים תותקן בו מעלית".