תלמידי חטיבת "השחר" בהוד השרון נחשדו בשבוע שעבר לכאורה בהעלמת צרור המפתחות של שרת בית הספר. בעקבות החשד, נסגרו שערי בית הספר, תיקי התלמידים נבדקו בקפידה על ידי הצוות החינוכי וחלק מהתלמידים אף עבר תשאול באשר למעשיהם בשעות האחרונות. בסופו של דבר נמצאו המפתחות, לא ברור איפה וכיצד, והצוות החינוכי עבר בין הכיתות והתנצל בפני התלמידים. "סגרו לנו את השערים, רצינו לברוח מבית הספר", סיפר אחד התלמידים.

עוד ב-mynet:
הילדים התעללו ברב, צילמו והעלו לפייסבוק
השיער ארוך מידי? אין טיול שנתי
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

האירוע התרחש ביום רביעי לפני כשבוע וחצי, לאחר שהתקבל דיווח משרת בית הספר, כי צרור המפתחות שלו נעלם. ההנהלה החליטה לסגור את שערי בית הספר ועל התלמידים נאסר לצאת משטח המוסד. בהמשך נבדקו תיקי התלמידים וחלקם עברו תשאול על מעשיהם בשעות האחרונות. תלמידים שלא יכלו להמשיך ולעבור את הבדיקות עלו על גדרות בית הספר ונמלטו משם.התלמידים עדכנו את הוריהם אודות האירוע וחלקם הגיבו בזעם. "התנהלות בית הספר מקוממת. לא ברור למה סגרו את שערי בית הספר והאשימו את כל התלמידים בהאשמה גורפת. גם לעשות בידוק בתיקים זו התנהלות לא הולמת", ציין אחד ההורים. עוד באותו יום שלחו ההורים מכתב חריף בנושא להנהלת בית הספר ולמשרד החינוך. להורים נאמר, כי הנהלת בית הספר פעלה בהתאם להנחיות.

תלמידים סיפרו בשבוע שעבר כי רק לאחר שתלמידות החלו לבכות, תלמידים קפצו מהגדרות ולאחר לחץ מאסיבי מצד ההורים, נפסק מסע החיפושים. בסופו של דבר מצא אחד התלמידים את צרור המפתחות. "לא ברור מה בדיוק קרה שם", ציין אחד התלמידים. "הודיעו לנו שהצרור נעלם וביקשו מאיתנו לפתוח את התיקים. אמרו לנו שאף אחד לא הולך הביתה עד שהמפתחות של השרת יימצאו. היינו בשוק", הוא אומר.

"לאף אחד מאיתנו אין סיבה לגנוב את המפתחות של השרת. למה שנעשה דבר כזה?", הוסיף תלמיד אחר. "כשנמצאו המפתחות נכנס צוות מורים לכיתות והתנצל בפני התלמידים", אמר אחד ההורים שהיה מעורב במקרה. ההורים טוענים עוד, כי האירוע העלה סימני שאלה רבים, אך למרות ההתנהלות הלא שקולה, הנהלת בית הספר וכל הגורמים המעורבים התנצלו בפני התלמידים.

יו"ר הנהגת ההורים, שרון בירמן, ציין בשבוע שעבר: "אין לנו ספק שבית הספר לא התכוון לבזות את התלמידים. כל מי שנפגע מוזמן לפנות להנהגת ההורים ולצוות בית הספר. היה מדובר במצב לחץ פתאומי שאיתו נאלץ בית הספר להתמודד. תחת המצב הזה נעשו דברים שעוררו תגובות קשות ושאלות בטיחותיות. לבקשת ההורים, הנושא נמצא בבדיקה של כל הגורמים".

מעיריית הוד השרון נמסר: "האירוע טופל בהתאם להוראות משרד החינוך ובשיתוף עם המשרד. ניתנו הנחיות למנהלת בית הספר בהתאם".