ביום ראשון לפנות בוקר הוזעקו שוטרים לאחד הרחובות בהוד השרון, בעקבות דיווח על שריפת מצלמת מהירות שהותקנה באחד הרמזורים. מחקירת המשטרה עולה כי לפנות בוקר הגיע נהג משאית להוד השרון, יחד עם נוסע נוסף שהיה עימו, שניהם בשנות ה-30-40 לחייהם. השניים נסעו ברחובות העיר ועברו באור אדום בצומת הרחובות דרך השרון-ז'בוטינסקי. בצומת הותקנה מצלמת מהירות אשר צילמה את הרכב.

עוד ב-mynet:
הנהגים הישראליים מצפצפים על מצלמות המהירות
חיבלו במצלמה ונתפסו על חם
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

השניים, תושבי קלאנסווה ופתח תקווה, שהבחינו כי צולמו על ידי המצלמה, החליטו להשמיד ראיות. על פי החשד הם ניגשו לתחנת הדלק הסמוכה ומילאו בקבוקים בחומר דליק אותו לקחו מהתחנה. בהמשך חזרו השניים לצומת בו הוצבה המצלמה, קשרו את העמוד עליו הוצבה המצלמה למשאית, החלו בנסיעה, הצליחו לעקור אותה ממקומה ושרפו אותה. יש לציין כי כתוצאה מעקירת עמוד המצלמה במקום התבקע אספלט הכביש והמדרכה במקום ונגרמו נזקים נוספים.

בשעה שהשניים מילאו בקבוקים בחומר דליק הבחין בהם אחד מעובדי תחנת הדלק, המכהן גם כמתנדב במשטרה. השניים עוררו את חשדו של העובד וזה התקשר למשטרת כפר סבא, סיפר לשוטרים את אשר ראה והוסיף כי אין זה מקרה שכיח שאנשים ממלאים בקבוקים בחומר דליק בשעות הבוקר המוקדמות. עוד הוסיף עובד תחנת הדלק כי התנהגותם של השניים הייתה חשודה.

צוות סיור של משטרת כפר סבא שיצאו למקום, הבחינו במצלמה כשהיא עקורה ממקומה ושרופה והחלו לסייר במקום בניסיון לאתר את החשודים. בעזרת התיאור שמסר עובד תחנת הדלק לשוטרים אותרו שני החשודים והם נעצרו על ידי המשטרה. עוד באותו יום הובאו לאחר חקירת המשטרה, לבית משפט השלום בכפר סבא ושוחררו למעצר בית בתנאים מגבילים.