עד היום השתייכה נוי אביב, צעירה בת 22 מהוד השרון, למסגרות המתאימות לצעירים בעלי צרכים מיוחדים. אלא שלאחרונה, בעקבות יוזמה חדשה של עמותת עמיח"י יחד עם עיריית הוד השרון וצה"ל, היא התגייסה לצבא ומשרתת כיום בבסיס צנחנים.

עוד ב-mynet:
אם לבעל צרכים מיוחדים: "לילד שלי אין גן"
לא רוצים מוסד לילדים מוגבלים
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

בשבועיים האחרונים הגיעה מדי שבוע לבסיס ביל"ו לעבודה במטבח, יחד עם שאר חברים מעמותת עמיחי שנבחרו להתגייס לצבא.

"אנחנו מאוד מתרגשים", אמרו השבוע הוריה של נוי, גדי ונורית אביב. "אנחנו רואים שנוי מרגישה שהיא תורמת ומרגישים שותפים להתרגשות הגדולה שלה", אומרת האם. "כשהמדריכה של נוי אמרה לי שהיא נבחרה להתגייס לצבא, זה חימם לי את הלב. אני רואה שמקבלים אותה וזה עושה לי טוב. יש לה תג יחידה וכובע והיא מאושרת עד הגג".

גיוסה של אביב הוא חלק מפרויקט מיוחד לשילוב בעלי מוגבלויות בצה"ל, במסגרתו חניכי מרכז היום הטיפולי של עמותת עמיח"י (עמותת משפחות לילדים מיוחדים בישראל), בשנות ה-20 לחייהם, בעלי פיגור שכלי ברמה תפקודית בינונית ונמוכה מתנדבים אחת לשבוע לצה"ל. כל צעיר מתנדב בהתאם ליכולותיו ולשביעות רצונם של המפקדים.

לאחרונה, התקיים בבסיס ביל"ו טקס מרגש לפתיחת הפרויקט בהשתתפות חניכי העמותה, בני משפחותיהם הנרגשים, מנהלת העמותה, מנהלת אגף הרווחה והשירותים החברתיים, אסנת סטוצ'ינר, מנהלת היחידה למשאבי קהילה והתנדבות בעיריית הוד השרון ונציגי צה"ל. זה מדהים לראות את החניכים של העמותה נותנים בחזרה לקהילה", אמרה סטוצ'ינר.

אביב מספרת: "אני מרגישה טוב עם זה שהתגייסתי לצבא. כיף לי מאוד בבסיס, אני גאה ללבוש את המדים ויש לי כבר חברים חדשים במקום".

במהלך הטקס בירך סא"ל אבי קובליז, רמ"ד מתנדבים פיקוד מרכז, את עבודתן של מנהלת העמותה ומנהלת היחידה למשאבי קהילה והתנדבות. "הדבר הזה אינו ברור מאליו ועל בני המשפחות לשמוח שיש נשים כמוכן העושות למען הזולת ומשקיעות את כל כולן בעבודת הקודש הזו. דעו לכן, שילדים אלו אינם פני החברה החלשה, אלא להפך, הם החזקים", ציין.