בני זוג מהוד השרון לא תיארו לעצמם שהזמנת כספת חדשה לביתם דרך אתר אינטרנט תהפוך לסרט אימה - כתב אישום הוגש ביום חמישי לפני החג נגד אדם ג'אבר, בן 25, תושב אבו גוש, שיחד עם שלושת חבריו, פרץ לדירה בהוד השרון, כלא את האישה הסיעודית המתגוררת במקום ואת המטפלת שלה, התחזה לשוטר וגנב כספת שהכילה כסף רב. בית המשפט האריך את מעצרו עד לסוף החודש.

עוד ב-mynet:
התחזה לשוטר - והכה את אשתו
השוטר המתחזה עצר נשים בגין עבירות תנועה
בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

על פי החשד עבד הנאשם כנהג משלוחים של אתר האינטרנט ממנו רכשה המשפחה כספת חדשה. הנאשם הוציא את כתובת הבית ותכנן את הפריצה והשוד יחד עם שלושה חשודים נוספים שטרם נעצרו.

מכתב האישום עולה, כי ב-5 בספטמבר הגיעו הנאשם ושלושת חבריו לבית המשפחה בה שהו באותה עת אישה סיעודית והמטפלת שלה, עובדה זרה. תחילה הציגו עצמם הארבעה כעובדי ביטוח לאומי ולאחר מכן טענו שהם נציגי עמותה.

בהמשך, בעת ששניים מהחשודים עקרו את הכספת הישנה שהייתה בבית באמצעות לום ברזל, הנאשם וחשוד נוסף כלאו וחסמו את יציאתם מהבית של האישה והמטפלת וטענו כי הם שוטרים. הארבעה הצליחו לגנוב מהמקום אלפי שקלים.

במשטרה ביקשו מבית המשפט להאריך את מעצרו של הנאשם עד תום ההליכים. "הנאשם מודה בביצוע המעשים", מסביר נציג מחלקת התביעות של משטרת כפר סבא. "הוא הצטייד בלום ויש פה חשיבה ותכנון. יש לעצור אותו עד תום ההליכים נגדו ואין מקום לחלופת מעצר".

בית המשפט נענה באופן חלקי לבקשת המשטרה והאריך את מעצרו של החשוד בשלושה שבועות, עד לקבלת תסקיר שירות מבחן בעניינו.

"מדובר בנאשם ללא עבר פלילי", מסביר סניגורו של הנאשם. "על אף חומרת העבירה לא הייתה הפעלה של אלימות פיזית וגם לא מילולית ולא הצטיידות בנשק חם או קר. הנאשם הודה וקיבל אחריות והיה אף מוכן לבוא ולמסור את השמות של האנשים שעימם הגיע לדירה. שלושה אנשים מסתובבים עדיין חופשי וצריך להיזהר מלהטיל את חטאי כולם על אדם אחד".