כבר למעלה מחודש מגיעים מפגינים, משפחות ויחידים למאהל המחאה בהוד השרון. מה שהתחיל בשני אוהלים, הגיע בשבוע שעבר למספר שיא של 30 אוהלים, ובמוצאי שבת להפגנה של אלפי אנשים. אך למרות שהמחאה בהוד השרון צוברת תאוצה, המפגינים עצמם טוענים שעיריית הוד השרון שמה להם רגליים. "הם טוענים כי הם מבינים אותנו, אבל לא עוזרים לנו במים או חשמל כמו במאהלים בערים אחרות", אומרים המפגינים. "הם מנסים למנוע מאיתנו להפגין ואף מאיימים לפנות אותנו".

ממשיכים לשבת באוהלים:
מחאה נוסח הרצליה: מאהל חמישה כוכבים
גורים פצועים הגיעו למאהל המחאה בנתניה
הכל על המחאה באזור שלכם בעמוד הפייסבוק שלנו

מסכת ההתנגשויות מצד העירייה, לדברי המפגינים, מתחילה מהיום הראשון להקמת המאהל. "עד היום לא עזרו לנו במים כמו בערים אחרות בהם הציבו עוקבי מים או מיכלים. אנחנו נאלצים למלא מים בבקבוקים מברזיות בעיר או מבית הקפה ליד המאהל", אומר שי הופמן, ממקימי המאהל. "במשך למעלה משבועיים לא היה לנו חשמל וגם עכשיו שמו לנו נקודת חשמל רק עבור מקררים. תאורה גם כן העירייה לא סיפקה לנו ואנחנו מביאים גנראטורים מהבית, בהם אנחנו משתמשים בלילה. ביום אנחנו נשרפים מהשמש כי אין לנו הצללה".

לדברי הופמן, לא די בכך שהעירייה לא עוזרת, אלא היא גם פוגעת במחאה. "קיבלנו מספר פעמים איומים לפינוי המאהל מצד פקחי עירייה. בימים מסוימים, למרות שבעירייה יודעים שאנחנו יושבים על הדשא ושהציוד שלנו שם, אפילו מפעילים לנו את הממטרות. השיא היה שלא אישרו לנו לקיים את העצרת במוצאי שבת האחרון, ובסוף הוצאנו את העצרת עם אישור משטרתי בלבד. פנינו לעירייה מספר פעמים וניסינו להידבר איתם. הם חושבים שאנחנו פה נגד ראש העיר, אבל זה לא נכון. המאבק הזה הוא ארצי ולא נגד רשות מסוימת. הוד השרון היא הבית שלנו ולכן אנחנו מפגינים פה".

אחד מיושבי המאהל כתב מכתב בשבוע שעבר לחברי מועצת העיר בו הוא טוען כי העירייה מתעלמת מהמאבק במקרים אחדים ובמקרים יותר גרועים, פוגעת בו.
"ביקור נבחרי הציבור במאהל והבעת תמיכה כביכול, עומדים בסתירה זועקת לשמיים מול העובדה שלא ניתנו לתושבי המאהל תנאי מחייה מינימאליים כמו התחברות לרשת חשמל, שירותים ומים זורמים. במקום לאמץ את המאהל ויושביו, כפי שהדבר נעשה בערים רבות, העירייה עושה ככל יכולתה רק להכביד על יושבי המאהל", נכתב במכתב.

חבר הקואליציה נועם פעיל פנה מספר פעמים לעירייה בבקשה להתקין עוקב מים במאהל, אך ללא הועיל. "אני לא מבין למה העירייה לא עוזרת לתושבים במאהל ומתנגדת להתקין להם מים. זה מכעיס אותי מאוד. פניתי מספר פעמים לעירייה, אך נתקלתי בהתנגדות מלמעלה. זה מקומם ומעורר תהיות רבות".

מעיריית הוד השרון נמסר: "העירייה סיפקה ליושבי המאהל חדר שירותים כמו גם חיבור לחשמל, מים קרים ואף הגבירה את התאורה במקום. כולנו תומכים במחאה החברתית הארצית".