לפני כשבוע וחצי הוגשה לבית משפט השלום בכפר סבא תביעת ענק בסך 2.5 מיליון שקלים, נגד נטלי שבי, מנהלת חוות הסוסים "חוות דרך הסוס" ברחוב הפרדס בהוד השרון.

בואו להצטרף לעמוד "ידיעות השרון" בפייסבוק

התביעה הוגשה על ידי יעל, ילדה בת 14 מכפר סבא, הטוענת שלמדה שיעורי רכיבה במסגרת חוות הסוסים ובמהלך ארבעה חודשים נפלה ונפצעה פעמיים ונזקקה לאשפוזים בבתי חולים, לאחר שלדבריה לא תודרכה כיאות ובשל חוסר השגחה, לטענת עורכי דינה.

"ביום 25.02.11 השתתפה הילדה בשיעור רכיבה בחוות הסוסים של הנתבעת", נכתב בכתב התביעה שהוגש על ידי עורכי הדין דן אשכנזי ודקלה ברנס. "נושא השיעור היה קפיצות מעל מכשול והסוס עליו רכבה הילדה דילג מעל המכשור ונחת מעבר לו. הילדה, שלא תודרכה כיאות, התרוממה בעת הקפיצה מעל האוכף, איבדה את שיווי משקלה ונפלה מהסוס. עקב הנפילה נגרם לה שבר באגן הירכיים.

"ביום 11.06.11 השתתפה הילדה בשיעור רכיבה שבסיומו ירדה מהסוסה עליה רכבה. כשירדה לא נמצא לידה איש מצוות החווה, כפי שאמור להיות. הסוסה
נרתעה אחורנית בעת ירידת הילדה ממנה, דרכה ומחצה את כף רגלה השמאלית וגרמה לה שבר בעצמות".

עוד עולה מכתב התביעה כי בעקבות שתי התאונות שנגרמו לילדה בפרק זמן של ארבעה חודשים בלבד, הייתה יעל מרותקת למיטתה במשך שבועות ארוכים ומוגבלת בתנועותיה למשך מספר חודשים.

"התובעת איבדה ימי לימודים, נותקה מחברת בני גילה וסבלה גם נזק נפשי משמעותי", נכתב בכתב התביעה, "הנתבעת ועובדיה היו צריכים להדריך את התובעת ולאחוז בסוסה והתאונות היו נמנעות".

עורכי הדין אשכנזי וברנס מוסיפים כי מנהלת החווה ועובדיה נהגו ברשלנות ולא פעלו במיומנות שמדריך רכיבה לילדים צריך לפעול בה.

ממשרד עורכי הדין אהוד חיים חגואל המייצגים את הנהלת חוות הסוסים, נמסר: "פעילותה של מרשתנו הינה בהתאם לדין ומנוהלת עם רישיון עסק, תוך שלמרשתנו קיימים כל הביטוחים הרלוונטיים לפעולות בהן היא עוסקת (ברור לכל כי רכיבה על סוס מטבע הדברים הינה פעילות הכוללת סיכון מסוים וכל לקוחותיה של מרשתנו יודעים וחתומים על כך מראש).

"מדובר בתביעה שקרית שכל מטרתה לפגוע במרשתנו ובשמה הטוב, אותו בנתה במשך שנים רבות כמדריכת רכיבה מובילה בתחומה".