שי הופמן (28) נולד וגדל בהוד השרון. בשלב מסוים, כמו מרבית הצעירים, הוא עבר להתגורר בתל אביב, אך לאחר שנתיים של הנאה הוא החליט לחזור לעיר ילדותו. למרות אהבתו לעיר, דבר אחד לא הפסיק להטריד את מנוחתו, והוא העובדה שלא מתייחסים לצעירי העיר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

הופמן החליט לא לשבת בשקט ולהרים את הכפפה. לפני מספר חודשים הוא הקים, ביחד עם חברו אורון אסרף, את פורום 'צעירי הוד השרון' והתחיל לפעול מול העירייה והמועדונים בעיר. בשבוע שעבר הוא ערך את אירוע הפתיחה של פורום הצעירים החדש: ערב להקות צעירות. 250 הצעירים תושבי העיר שהגיעו למועדון ה"אליס" הוכיחו להופמן שהקרקע הייתה פורייה. מבחינתו, זוהי רק ההתחלה.

פורום הצעירים של הופמן התחיל מעמוד פשוט באתר ה'פייסבוק', אך צמח לפורום פעיל ויצירתי. הפורום מכוון לצעירים בגילאים 18 עד 35, תושבי הוד השרון, שאין להם מה לעשות בעיר. "כשחזרתי לעיר ראיתי שלי, בתור בחור צעיר בן 28, אין מה לעשות כאן", סיפר הופמן, "הוד השרון מאוד חשובה לי, גדלתי פה ולכן החלטתי לעשות מעשה בעצמי".

אך הופמן לא ישב רק בבית ובאינטרנט. הוא היה יוצא מדי יום חמישי לתחנת הרכבת בהוד השרון, ומסיע חיילים שלא היו להם קווי אוטובוס ישירים, לבתיהם. "זה היה פיילוט שהתחלנו בפורום והוא היה מאוד מוצלח", הוא אומר. "החיילים הכירו תודה והתלהבו מכך שיש מי שחושב עליהם. הבעיה היחידה היא שבשביל לבצע את זה באופן קבוע צריך כסף, לפחות לדלק ולכן זה עדיין תקוע. בימים אלה אנחנו מחפשים ספונסר לכל".

בנוסף, יצר הופמן קשר עם ראש העירייה, חי אדיב. "שוחחתי איתו על הבעיה בעיר. רציתי שהוא יעזור לי למצוא מקום לגילאים האלו כי גם בימי הקיץ, האירועים הם לגילאי תיכון ולא לחבר'ה היותר בוגרים. עד עכשיו לא קיבלתי עזרה. אחרי שהבנתי שמצידם לא יקרה דבר, המשכתי בשלי".

הופמן יצר קשר עם הבעלים של מועדון ה"אליס" בעיר, ויחד הם הגיעו להסכמה בה הפורום יממן את האירוע שהתקיים, בו נגבו 10 שקלים עבור כניסה ומשקה קל. בעתיד, הם יקיימו אירועים נוספים. "הייתה תחושה ממש טובה באירוע הזה. ראיתי מבחינתי זוהי רק יריית הפתיחה אנחנו מתכוונים להמשיך ולעשות פעילויות עבור הצעירים בעיר", אמר הופמן.

הלהקה שזכתה בתחרות שהתקיימה במועדון האליס היא "חור בהשכלה". הם זכו בפרס, אך לדבריהם יותר מהכול הם מרוצים מהעובדה שהתקיים אירוע עבור צעירי העיר. "אירועים מהסוג הזה לא קורים הרבה בעיר", אמר ויקי עטיה, סולן וגיטריסט בלהקה, "ההיענות הייתה גדולה. אנחנו מקווים שיהיה לזה המשך".

מהעירייה נמסר: "העירייה מקיימת אירועים רבים למען תושבי העיר מגילאי הגן ועד לוותיקים. בחודשים הקרובים ייפתח מרכז צעירים עירוני שיטפל בצעירים".