תושבי שכונת נווה הדר בהוד השרון עדיין מתקשים לעכל את האירוע שאירע בשכונתם השלווה ביום שישי לפני שבוע וחצי. אלמונים שהגיעו למכולת השכונתית הקטנה שברחוב השומר הציתו את המכולת הקטנה.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

אחד התושבים במקום וחברו של בעל המכולת, יוסי חושנגי, בן 40 ואב לשלושה ילדים, ניסה למנוע את המשך הצתת בית העסק של חברו. הוא לא ידע שהתערבותו תעלה לו בפציעה קשה מאוד. האלמונים לא אהבו את התערבותו, שפכו עליו מיכל דלק, הציתו אותו ונמלטו מהמקום כשהם מותירים אותו עולה בלהבות. נכון לשעת סגירת הגיליון ביום רביעי בערב, טרם הצליחה המשטרה לתפוס את החשודים במעשה.

יום שני בשבוע שעבר במחלקת הכוויות של בית החולים תל השומר, שורר שקט. בני משפחתו של חושנגי, בהם שלושת ילדיו, נמצאים שם מדי יום ומתפללים לשלומו. הם מסרבים לדבר, נכנסים מדי כמה שעות לחדר הרופא ומתעדכנים במצבו.

לדברי מנהל המחלקה יוסי חייק, מצבו של חושנגי קריטי והוא מונשם, אך יש מקום לאופטימיות. "חושנגי סובל מכוויות ב-90 אחוז מגופו ומצבו קריטי", אמר ד"ר חייק, "אנחנו מטפלים בו ומקווים שהוא יוכל להתגבר ולהשתקם, אך מדובר בתהליך ארוך וקשה".

ד"ר חייק ציין כי במחלקה מאושפזים חולים נוספים הסובלים מ-85 אחוזי כוויות בגופם, אך המקרה של חושנגי נחשב לאחד הקשים ביותר. בני משפחתו משוחחים עם הרופאים במקום מדי פעם, תחת ידיעה כי הימים הקרובים עלולים להיות קריטיים למצבו.

צוותי ההצלה שטיפלו בפצוע מספרים על אירוע קשה מאוד ומתקשים לשכוח את המראות. ב-19:30 באותו יום שישי, כשהתקבלה הקריאה הגיעו למקום צוותי הכיבוי. תוך זמן קצר הגיע לזירה גם מפקד שירותי הכיבוי טפסר אלי מרציאנו. גג המכולת החל לקרוס, כתוצאה מהשריפה והכבאים נאלצו להזעיק כוחות נוספים כדי להשתלט על האש.
אנשי צוות מד"א ירקון הגיעו ראשונים למקום ומצאו את חושנגי, שהיה שרוע כשהוא זועק מכאבים ומתחנן לעזרה.

"מצאנו גבר בשנות ה-40 כשהוא צועק, צורח מכאבים וסובל מכוויות בכל גופו, כוויות קשות בדרגה א' ו-ב'", סיפר הפארמדיק דיב מנסור שטיפל בחושנגי, "טיפלתי בפצועי כוויות ואש בעבר, אבל מקרה כה קשה עוד לא ראיתי אף פעם. לא נתקלתי בפציעה בה אדם סובל מכוויות בכל חלק בגופו. נתנו לו טיפול תרופתי במקום. במהלך הנסיעה לבית החולים תל השומר הוא היה בהכרה, אך היה באי שקט מוחלט, הוא סבל מאוד מכאבים ולא הצלחנו לתקשר איתו".

למרות מספר הימים שחלפו מאז האירוע, טרם נעצרו חשודים במעשה ההצתה ובמשטרה בודקים מספר כיוונים, ביניהם סכסוכים אישיים או סכסוכים על רקע פלילי. דובר מחוז השרון במשטרה, ערן יהודה, ציין כי נפתחה חקירה.