שנת הלימודים רק הסתיימה השבוע, וכבר החלו להישמע איומי השביתה לקראת השנה הבא. השבוע יצאו הורים בחטיבת הביניים "השחר" בהוד השרון למאבק מול משרד החינוך ובית הספר, בדרישה להחליף את מנהלת בית הספר.

בואו להצטרף לעמוד הפייסבוק של "ידיעות השרון"

ההורים טוענים כי דרשו זאת גם בעבר, אך הפעם אם לא ייעשה כך, הם מאיימים לא לפתוח את שנת הלימודים. בסיפור הזה מעורבת גם העירייה שאף פנתה למשרד החינוך בדרישה למצוא פתרון למצב.

מתחילת השנה קובלים ההורים לטענתם על התנהלותה של המנהלת בפני משרד החינוך והרשות. ההורים מלינים על אירועים רבים שקרו במהלך השנה ולטענתם הדליקו נורות אדומות. אחד מהמקרים שקומם את ההורים, היה לדבריהם טיפול בית הספר באירוע השריפה שקרה בתחילת השנה בבית הספר.

כזכור לפני מספר חודשים אירעה שריפה באחת הכיתות בבית הספר בגלל כשל במזגן. המקרה אירע בשמונה בבוקר ובנס לא נפגעו תלמידים. בעקבות המקרה השביתו ההורים את הלימודים לשלושה ימים, עד שגורמי משרד החינוך והעירייה סיימו לעשות את כל הנדרש למען בטיחות התלמידים. בהמשך טענו ההורים על כשלים בטיפול בתלמידים לקויי למידה ואי מילוי זכויות התלמידים בהתאם לחוזר מנכ"ל.

השבוע, עם הידיעה כי מנהלת בית הספר תמשיך בתפקידה, שיגר ועד ההורים מכתב להורי בית הספר, ובו הוא מגולל את אי שביעות רצונם מתפקודה לכאורה של מנהלת בית הספר. "הגענו לרגע מכריע בו אנו, הורי החטיבה, צריכים לקחת לידינו את העתיד החינוכי של ילדינו. לא נוכל להסכים להמשך כזה".

עוד נכתב כי "בעקבות תלונות רבות של הורים שהגיעו במהלך השנה להנהגה ובעקבות תלונות שהגישה הנהגת ההורים החל מתחילת שנת הלימודים לפיקוח במשרד החינוך ולאגף החינוך בעירייה, על ליקויים בתפקוד הנהלת בית הספר, התקיים בירור מתמשך ע"י גורמים אלו".

במכתבם מסבירים ההורים, כי הגורמים השונים שיתפו את הנהגת ההורים כי הם מתרשמים שיש ליקויים וביקשו אפשרות לפעול לשינוי בדרכים מקצועיות וללא התערבות ההורים. עוד נכתב, כי "לצערנו, הגורמים בעלי הסמכות והאחריות ברשות אינם ממצים את האפשרויות העומדות בפניהם על מנת להביא לסיום הפרשה".

מעיריית הוד השרון נמסר: "כידוע, משרד החינוך הוא האמון על מנהלי חטיבות ביניים בכל רחבי הארץ, יחד עם זאת העירייה ערה לתלונות ההורים ופנתה בנושא למשרד החינוך".

ממשרד החינוך נמסר: "המפקחת מלווה את הנושא ונמצאת בקשר עם ההורים, מנהלת בית הספר והרשות המקומית".
המנהלת סירבה להגיב.

חטיבת הביניים "השחר". "הגענו למצב מכריע"