בימים אלו מתכוננים הורים ברחבי הארץ, אחת ולתמיד, להיפטר מהעול הכלכלי של תשלומים לגנים פרטיים ולרשום את ילדיהם לגנים עירוניים. אך בהוד השרון נוכחו הורים לדעת כי הנטל הכלכלי, ככל הנראה, יימשך עבורם גם בשנה הבאה.

• בואו להצטרף לעמוד של "ידיעות השרון" בפייסבוק

הסיבה: עיריית הוד השרון החליטה לפתוח בעיר חמישה גני טרום טרום חובה בלבד, לעומת שנים קודמות בהן פעלו עשרות גנים. "אנחנו לא מוכנים לקבל את הזלזול של העירייה בילדינו", מחו השבוע הורים. "אם צריך, נגיע עם הילדים באחד בספטמבר לבניין העירייה".

באתר העירייה התפרסמו השבוע התנאים לקבלה באותם הגנים במסגרתם יכולים להירשם ילדים שנולדו בין החודשים דצמבר 2007 ועד מאי 2008. בשנים קודם לכן, יכלו להירשם לגנים ילדים שנולדו כמה חודשים לאחר חודש מאי של אותו שנתון.

"הילדה שלי אמורה להירשם לגן טרום טרום חובה, אך בגלל הקיצוץ בגנים הוסיפו את התנאים של גילאי הרישום ולכן עכשיו היא צריכה להמשיך ללכת לגן פרטי", מספרת אם לילדה בת שנתיים. "זה נורא מאכזב שצריך להוציא הרבה כסף בגלל שלא רוצים לפתוח עוד גנים. העירייה מסרבת לעזור לזוגות צעירים ולא מאפשרת להם להתקדם בעיר הזו. הם לא מותירים לנו ברירה, אלא לחשוב ברצינות על לעזוב את העיר".

האם אומרת כי ההחלטה פוגעת בילדים, ובעיקר בהורים. "בעקבות החלטת העירייה לפתוח חמישה גנים בלבד בכל הוד השרון, ילדים רבים לא יוכלו להירשם לגנים ואנחנו ההורים ניאלץ להמשיך ולשלם אלפי שקלים עבור גנים פרטיים מכיוון שהעירייה לא מספקת לנו את מה שמגיע לנו כמו בערים אחרות".

אם נוספת לילדה בת שנתיים וחמישה חודשים בעיר אומרת, כי היא מתכוונת לאגד כמה שיותר הורים ולצאת למאבק בנושא. "העירייה מקצצת על חשבוננו ונעשה מה שצריך על מנת להילחם בגזירה. אין לי אפשרות להמשיך ולשלם לגן פרטי, ואם צריך אנחנו נגיע עם הילדים באחד בספטמבר למבנה העירייה".

מעיריית הוד השרון נמסר: "על פי החוק חובה על הרשויות המקומיות לפתוח גני חובה בלבד. למרות זאת, העירייה פועלת על מנת לאפשר גם לילדי טרום החובה וטרום טרום חובה להיקלט במערכת החינוכית. לקראת שנת הלימודים תשע"ב מכשירה העירייה במימון עירוני חמישה גני טרום טרום חובה".