כל אחד חי בקירבת כלבים וחתולי רחוב, אך לדבריהם של תושבי הוד השרון, המצב של העיר בתחום זה, עבר את גבול הנסבל. לטענתם, בעיית הכלבים המשוטטים השתלטה על הפארקים והגנים הציבוריים בכל רחבי העיר, וכל פניותיהם לעירייה העלו חרס.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

"עד לאחרונה הייתי מתקשרת לעירייה על בסיס שבועי", מספרת הדס אלנתן, תושבת העיר. "הילד שלי כל הזמן מבקש ללכת לפארק או לגינה, אך אני לא יכולה ללכת. מדובר גם בכלבים גדולים וגם בקטנים. לא נעים להסתובב בחוץ, גם מהפחד וגם בגלל הלכלוך והזוהמה".

אלנתן אף מוסיפה, כי למרות שאין מדובר בבעיה חדשה נראה שבעירייה מתעלמים ממנה. "העירייה טוענת שהיא מטפלת בנושא, אך לא נעשה דבר. פעם אחת התקשרתי לפקח וחיכיתי לו במשך שעתיים, אך איש לא הגיע".

תושבי העיר מספרים כי על אף ששלחו לפני מספר חודשים מיילים מסודרים בנושא, העירייה הבטיחה להם טיפול אך דבר לא נעשה. הם, כך לדבריהם, נאלצים להמשיך להתמודד עם הכלבים המשוטטים חופשי ללא כל אכיפה ברחבי העיר, כאשר הכלבים עלולים להיות מסוכנים.

תושבת נוספת מספרת כי גם לדעתה ידי העירייה קצרות מלהושיע. "במשך חודשים אני מתריעה בפני העירייה על הבעיה", היא מספרת. "בעירייה הבטיחו לצאת למסע אכיפה, אך המצב נשאר כפי שהיה. יש אנשים כמוני שפוחדים מכלבים, ואני מפחדת שאחד הכלבים יתקוף אותי. הכלבים מסתובבים בכל מקום".

יגאל שמעון, סגן ראש עיריית הוד-השרון, אמר השבוע בנושא: "בעיר קיימת מחלקת פיקוח שעליה האחריות לאכוף את החוק. כלב משוטט עלול להיות מסוכן ומחובתנו לטפל בבעיה. אם יש צורך לצאת במבצע אכיפה, נעשה זאת".