מזה חצי שנה מנסים עשרות מתושבי שכונת גיל עמל בהוד השרון ללכת לישון בשקט בלילה, אך לא מצליחים. הסיבה: נביחות כלבים בלתי פוסקות מפירות את השקט. מה שהייתה בעבר שכונה שקטה, הפכה למתחם רועש כשהתברר שפנסיון כלבים נפתח באופן בלתי חוקי בבית פרטי בשכונה.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

לאחר שבועות של תלונות לעירייה מצד תושבי הרחוב, השבוע הוציאה העירייה צו סגירה מינהלי למקום. "עכשיו סוף סוף נוכל לישון בשקט", אומרים השכנים. מזה חודשים שחייהם של תושבים ברחוב קטן בגיל עמל אינם חיים. תושבי הרחוב והסביבה מספרים שנביחות הכלבים שהגיעו מהפנסיון נשמעו כאילו להקה שלמה מייללת, ונמשכו לעתים במשך כל הלילה.

"זה הפריע למהלך החיים השוטף", מספרת מירב פרי, אחת משכנות הפנסיון. "כל פעם ראינו כלבים נכנסים, אך אף פעם אי אפשר היה לדעת כמה כלבים בדיוק נמצאים שם, כיוון שכל הבית מוקף חומה. הכלבים עצמם הוחזקו בתוך קרוואן, בשטחו של הבית, והם היו נובחים במשך כל הלילה. בכל יום סגרנו את החלונות שלנו, וניסינו לאטום את הרעש, אך שום דבר לא עזר".

תושבי השכונה מספרים, שקיומו של הפנסיון ממש פגע באיכות חייהם. "לא יכולנו לראות טלוויזיה או לנוח בצהריים בשקט", מספרת פרי. "אך הנורא מכל הוא שבמשך לילות שלמים, לא יכולנו לישון". פרי מספרת כי עד כה העירייה לא עשתה אף מאמץ מיותר על מנת להקל על סבלם של התושבים.

"מספר תושבים פנו לעירייה בנושא יותר מפעם או פעמיים", היא אומרת. "ראיתי פקח של העירייה שהגיע וניסה לדבר עם בעלת הבית, אך גם לו היא סירבה לפתוח את השער. הם הסתפקו באזהרה. כבר לפני מספר חודשים התקשרתי שוב למוקד באחד הלילות בהם הנביחות לא פסקו. הזמן חלף, וכבר חצי שנה שאנחנו סובלים. אני לא חושבת שזה טופל כראוי".
סמירה הלבוס, תושבת נוספת באזור הפנסיון, הייתה אחת מהשכנים שהחליטו לנקוט בצעדים.

"כבר מתחילת הקיץ, כאשר השכנה קנתה את הבית, החלו הנביחות. החלון שלי נמצא ממש מול החצר שלה, ופשוט לא יכולתי לישון. בסופו של דבר לא יכולתי לסבול את המצב, והתלוננתי בעירייה. לא יכול להיות שיהיה פנסיון כלבים לא חוקי באמצע שכונת מגורים. בסופו של דבר לאחר שהתלוננתי הגיע פקח אך שום דבר לא נעשה, שכן עד עכשיו המשיכו להגיע כלבים למקום".

בעלי הפנסיון סירבו להגיב בנושא.

מעיריית הוד-השרון נמסר: "במקרה זה בוצעו כל הפעולות הדרושות עד לצו הסגירה הזמני שהוצא. בהמשך, נפנה לבית המשפט עם ראיות המוכיחות כי הכלבים אינם בבעלות בעלת המקום ואכן מופעל פנסיון".