מזה חודש וחצי שתושבי רחוב אשכול בהוד השרון נאלצים להיתקע בפקקים כדי לצאת ולשוב לביתם. התושבים הזועמים אינם מצליחים להבין מה היה חטאם שבגינו החליטה העירייה לסגור את אחד מכיווני התנועה של קטע הרחוב. בינתיים, העירייה מתמהמהת עם התשובות ולתושבים לא נותר אלא להתמודד עם המצב האבסורדי.

• בואו להצטרף לעמוד שלנו בפייסבוק

משה פרלמן, שמתגורר ברחוב אשכול, הביע את אי-שביעות רצונו בנושא: "מדובר בקטע רחוב שבצידו האחד בתים פרטיים אך בצידו השני בנייני דירות, כך שישנן קרוב ל-150 מכוניות שנאלצות להתמודד עם המצב החדש. כל התושבים ממורמרים וכועסים. המצב החדש יצר פקקים ביציאה ובכניסה לרחוב ובמיוחד מאחר שהכניסה לרחוב עוברת דרך רחוב חנקין.

לתושבים יש טענות קשות כלפי התנהלות העירייה בנושא. "חלק מהתושבים פנו אליי וסיפרו לי ששלחו מכתבים לעירייה ופנו למוקד, אך לא קיבלו כל תשובה", מספר פרלמן. "גם אני לא מצליח כלל להבין את ההיגיון שבסגירת הרחוב, זה מיותר לחלוטין. לאחרונה פניתי למנהלת מחלקת התחבורה ונאמר לי שהעניין בבדיקה ושכרגע לא ניתן לעשות דבר כדי לשנות את המצב. בינתיים נאלצים גם שאר תושבי האזור להתמודד עם עומסי התנועה".

נדב דואני, חבר מועצת העיר, סיפר כי תושבים רבים פנו אליו בטענה שסגירת הכביש ממררת את חייהם. "בצורה עדינה אני יכול להגיד שסגירת רחוב אשכול לתנועה דו סטרית הוא מעשה חלמאות".

על אף שאיש לא הסביר לתושבי הרחוב מדוע נפל הדבר, יגאל שמעון, סגן ראש העיר, הסביר השבוע מדוע נסגר הרחוב לתנועה משני צדדיו. "מדובר ברחוב צר וכאשר התושבים חנו בצידו של הרחוב המסומן ב'אדום-לבן' זה הפריע לתנועת הרכב והתקבלו אצלנו הרבה תלונות בנושא". יחד עם זאת הודה שמעון השבוע, כי "ייתכן שיש לבחון את העניין בשנית מאחר שהוא הוכח כבעייתי וגרם למטרד גדול לתושבי הרחוב והאזור".

למרות קולות אלו מתוך המועצה, נכון לרגע זה טרם ננקטו צעדים לפתרון.


רחוב אשכול בהוד השרון. התושבים כועסים