תארו לעצמכם שילדכם היה חוזר הביתה מיום לימודים ומספר לכם שלא היה לו נייר טואלט בשירותים. תארו לכם שבית הספר בו היו לומדים ילדיכם היה כל כך ישן ומוזנח שסדקים רבים היו מפארים את קירותיו. דמיינו שכל יום היו ילדיכם מסכנים את חייהם בדרך לבית הספר בגלל סכנה בטיחותית בכבישים וכשהיו סוף סוף מגיעים לכיתה היו מצטופפים בה עם עוד עשרות ילדים. רבים מכם לא היו ישנים בלילה וחושבים על כל דרך לפתור את הבעיות.

זה מה שעשו הורים רבים בהוד השרון, שהבעיות האלה הן רק חלק מנחלת מערכת החינוך בעירם. הם אפילו הלכו רחוק יותר, עד שהגיעו לפגישה אצל ראש העיר בה בחרו לגור, האיש שהבטיח להם שהחינוך יהיה בראש מעייניו - חי אדיב. הם ציפו שאחרי מאבק ממושך יחזרו סוף סוף הביתה עם פתרונות, אלא שכגודל הציפיות, כן גודל האכזבות מבחינתם. במקום עידוד ופתרונות לחלק מהבעיות, הם יצאו מהמפגש בחמת זעם. במקום תשובות, הם קיבלו נזיפות.

"אני מתבייש במסמך שהוצאתם", אמר להם אדיב וציין כי הם מתעסקים בשטויות. ההורים ההמומים לא האמינו למשמע אוזניהם.

"במקום תשובות נתקלנו בהתחמקויות", אמרו השבוע בוועד ההורים, "יצאנו בהרגשה רעה. מחזה הצעקות של אדיב היה מחזה חסר מנהיגות וחוסר תכלית ומצער שזה כך. הוא מציב עצמו נגדנו ההורים ורואה בנו אויב".

קצר בתקשורת
וכך התנהל חלק מהדו-שיח בין ההורים לראש העיר בעניין הטענות שהעלו במסמך ששלחו אליו:

אדיב: "אני מתבייש במנהלות ששולחות את ההורים לדבר איתי. אני כועס ואני אדבר איתם על זה".

ההורים: "מבנים רבים במערכת החינוך זקוקים לשיפוץ מיידי.

אדיב: "לא מעניין אותי הסדק שיש בקירות בבתי הספר, יטפלו בזה או השנה או בשנה הבאה או עוד שנתיים. אני אקח אתכם לסיור בכפר סבא או רעננה ותראו ששם המצב הרבה יותר גרוע".

ההורים: "אנחנו מרגישים לא נוח עם התשובות שלך".

אדיב: "אם הייתי פוליטיקאי הייתי נותן לכם תשובה צולבת".

ההורים: "מה לגבי התקציב השוטף בבתי הספר?"

אדיב (בכעס): "אתם רוצים עוד תקציב? אין בעיה אני אקח לכם ממקום אחר".

ההורים: "תבדוק את עצמך".

אדיב: "אני לא אבדוק את עצמי".

ההורים: "אתה שומע את עצמך? אין לנו נייר טואלט בשירותים".

אדיב: "זה לא מעניין אותי שאין לכם חומרי ניקוי ונייר טואלט בשירותים. אני מתעסק בפדגוגיה ואתם לא מעריכים את זה".

בסוף הפגישה הוסיף חי אדיב: "לי אין שיקולים של אגו, יש לי שיקולים מקצועיים ואתם מוזמנים להגיע לפגישה ולשמוע אותם".

הבעיות
בעבר שבו והתלוננו הורים לתלמידים בעיר על מצבם העגום של חלק מבתי הספר בהוד השרון. המצב הוא גם נחלתם של הורי ילדים בבתי הספר וגם הורי הגנים בעיר. הבקשות היו לשיפוצים, לתקציב נאות, לפעילויות במוסדות החינוך, להורדת הצפיפות בכיתות ועוד. "אנו מצרפים מספר שאלות במספר נושאים בהם חסר לנו מענה לקראת המפגש", כתבו ההורים במכתב לאדיב, "הנושאים צומצמו ורוכזו על מנת שנוכל לקיים דיאלוג שיהיה תכליתי ולייצר אפשרויות לקידום הנושאים שעל סדר היום של הנהגת ההורים העירונית".

במסמך ציינו ההורים גם את היחסים העכורים בין הנהגת ההורים והעירייה. "מדוע כשהנהגת ההורים מוצאת לנכון לפנות לסיוע של העירייה היא נתקלת בחוסר הקשבה ובחוסר שיתוף פעולה?" כתבו ההורים לאדיב.

בנושא התקציב ביקשו ההורים לדעת כיצד העלייה בתקציב העירייה בשנת 2011 תתבטא בחינוך וציינו את העובדה שההורים מוצאים עצמם מממנים פעולות בית ספריות כגון מימון צילום ושכפול ומימון ציוד הוראה בסיסי למורים כגון טושים מחיקים ואמצעי הוראה.

עוד הלינו ההורים על הצפיפות בכיתות, העדר גני ילדים, אולם ספורט ומגרש כדורגל בבית הספר ממלכתי א', אולם ספורט בבית הספר ע"ש רבין. כמו כן דרשו בניית חטיבת ביניים נוספת במערב העיר ובתי ספר נוספים במזרח העיר ומבנים הולמים לפעילות תנועות הנוער. "המבנים בהם פועל הנוער אינם מתוחזקים ומצויים ברמה נמוכה... בנוסף, קיים מחסור במקומות בילוי לנוער".

כאמור, אלה הן רק חלק מהבעיות שיש להורים ולגביהן ביקשו לשמוע את התייחסות ראש העירייה. בפגישה בין הצדדים נכחו מלבד אדיב נציגי עירייה נוספים. "אדיב הגיע לפגישה וכמצופה ניסה להציג לנו מצגת חזונית מלאה בסיסמאות באוויר", אמר חבר בוועד, "כבר נמאס לנו ממצגות כאלה, שלא אומרות כלום. במשך שלוש שעות ישבנו ולא קיבלנו תשובה או תוכנית ברורה אחת. בתור חברי ועד ציפינו לשיתוף פעולה מהעירייה, אך נתקלנו בקיר אטום".

עוד מספרים ההורים כי לא רק שקיבלו תשובות מתחמקות, אלא שלטענתם, בשלב מסוים אדיב התרגז והחל לצעוק עליהם.

"בעיה באגף החינוך"
צחי מרון, יו"ר ועד ההורים בתיכון "הדרים" בעיר, מנסה כבר שלושה חודשים להיפגש עם מנכ"ל העירייה על מנת לתרום מכספי הוועד חמ