יום שישי בבוקר, בשבוע שעבר. בבית ספר יסודי בהוד השרון, התכנסו תלמידים והורים לחגוג את ט"ו בשבט. התלמידים הכינו הפנינג ססגוני וחלקם הציבו דוכנים למכירת שתילים ועוגות. אך את אווירת החג קטע, בן רגע, אחד ההורים, שעל פי החשד גרר את אחד התלמידים הצידה והחל להכותו.

לתדהמת הנוכחים, אותו הורה, אב לתלמיד בבית הספר, אחז על פי החשד בזיו (שם בדוי) בן ה-11, והחל לגרור אותו הצדה, תוך כדי שהוא צועק עליו ומכה אותו בחוזקה. הסיבה למעשה היא סכסוך בין תלמידים, ובמקרה זה, סכסוך בין זיו לבנו של ההורה הזועם.

"הוא תפס אותי בתנועת חניקה בעורף, גרר אותי לאזור צדדי, מאחורי בניין המזכירות ואז הוא התחיל להרביץ לי", סיפר השבוע זיו. "הוא אמר שאם עוד פעם אתעסק עם הבן שלו, הוא יבוא לבית הספר עם כל הדודים ועם כל המשפחה וכולם ירביצו לי".

אגרופים ובעיטות
כמה דקות לפני המקרה עוד נהנה זיו, יחד עם כמה מחבריו, בהפנינג הבית ספרי. "אני וחבר מכרנו עוגות בבית הספר במסגרת ההפנינג", המשיך זיו לשחזר, "לחלק מהילדים נתנו עוגות חינם, ולחלק מכרנו תמורת תשלום של שישה שקלים בלבד. הצענו למכור עוגה במחיר כזה לאחד הילדים מהכיתה, והוא נעלב וכעס שלא רצינו לתת לו עוגה בחינם. בסביבות השעה 11:30 בבוקר, עמדנו, אני ועוד מספר חברים ליד שער הכניסה לבית הספר. פתאום הגיע אביו של אותו ילד, תפס אותי בחוזקה בעורף, תוך שהוא חונק אותי ואמר לי 'בוא, בוא חבר שלי'".

לדבריו של זיו, האב גרר אותו בשטח בית הספר, תוך שהוא לא מרפה מאחיזת החנק, עד שהגיעו לאזור משרדי המזכירות, שם כאמור החל לדברי זיו ועדים שהיו במקום, להכותו ולאיים עליו. "הוא הוביל אותי ליד המדרגות והצמיד אותי לארון החשמל שעל הקיר", סיפר זיו, שמאז האירוע לא הולך לבית הספר.

"הוא התחיל לצעוק עליי שאני מציק לבן שלו. ניסיתי להסביר לו שאני לא מציק לבן שלו, אבל הוא לא הסכים להקשיב לי. הוא צרח עליי ואמר לי לשתוק. הוא נתן לי אגרוף באזור הכתף ואחר כך גם בעט בי ברגליים. זה היה מאוד מפחיד. פחדתי שהוא יעשה לי משהו יותר גרוע.

"אחד החברים שלי, שראה את כל מה שקרה, רץ כדי לעזור לי והאבא דחף אותו בחוזקה לעבר הקיר וגרם לראש שלו להיחבל בארון החשמל. הוא אמר לו שלא יתערב כי הוא יהיה הבא בתור". לדבריו של זיו רק לאחר שהוכה ואוים הגיעה למקום אחת המורות ולקחה אותו לחדר המנהלת.

פאניקה ובכי
הוריו של זיו, ששני ילדים נוספים שלהם, הלומדים בבית הספר, היו עדים לאירוע, מספרים כי קיבלו טלפון מאחד מחבריו של זיו, שסיפר להם שהבן הוכה על ידי אחד ההורים.

"הטלפון שלי צלצל פתאום ועל הקו היה החבר של הבן שלי שניסה לעזור לו", סיפרה האם הנסערת. "הוא בכה לי בטלפון וסיפר לי שאביו של אחד מהתלמידים בכיתה מרביץ לבן שלי. שאלתי אותו אם הוא בטוח שזה מה שקרה והוא אמר לי שכן. מספר דקות לאחר מכן, הבן שלי התקשר אליי, ותוך כדי בכי אמר כי אותו אב הרביץ לו ואיים עליו. אחותי, שילדיה לומדים גם הם בבית הספר, הגיעה ראשונה למקום".

שני ההורים ההמומים הגיעו לבית הספר והתקשרו למשטרה. לדבריהם, למרות טלפונים חוזרים ונשנים למשטרת כפר סבא, אף ניידת לא הגיעה. "כשהגעתי לבית הספר מצאתי חבורה גדולה של ילדים, עומדים בסמוך לשער הכניסה, כולם בוכים, המומים ובפאניקה. הבת שלי הקטנה, שראתה את הכל, רעדה כולה מפחד ואף אחד מצוות המורים או ההנהלה לא התייחס לילדים, להמולה. אף אחד לא ניסה להרגיע אותם.

"התחלנו להתקשר למשטרה וחיכינו שישלחו ניידת, אבל אף ניידת לא הגיעה למקום. אחרי כשעה, בה התקשרנו שוב ושוב, נסענו לתחנת המשטרה בכפר סבא כדי להגיש תלונה נגד אותו אב. רק כשהגענו למשטרה התברר לנו שבעקבות שיחת הטלפון שלנו התקשרו מהמשטרה לבית הספר, ולטענתם המנהלת אמרה שאין צורך במשטרה".

נשאר בבית
הוריו של זיו דורשים כי המשטרה תוציא צו הרחקה מבית הספר לאותו אב ומסרבים לשלוח את בנם לבית הספר עד אשר זה יוצא. כמו כן, מספרים ההורים כי הם חווים מסכת של לחצים מצד הורים בבית הספר ומצד ועד הורי בית הספר, בדרישה כי יבטלו את התלונה שהגישו.

"לא מספיק שהמנהלת ניסתה לטייח את מה שקרה, אז עכשיו מנסים להשתיק אותנו, אבל אנחנו לא נשתוק. שלחתי את הבן שלי למקום שבו הוא אמור להיות מוגן. מקום בו הוא אמור להרגיש בטוח. עד שאותו אב לא יורחק מבית הספר, הבן שלי יישאר בבית. אני לא מוכנה לסכן אותו. אני מרגישה שהבן שלי פשוט הופקר בבית הספר".

אביו של זיו מספר ומוסיף כי מאז המקרה לא פנה אליהם איש מבית הספר כדי לשאול לשלומו של בנם. "זה פשוט לא ייאמן. חלפו כבר מספר ימים וכאילו לאף אחד לא אכפת. אפילו מחנכת הכיתה לא התקשרה כדי לשאול לשלומו. כשהגעתי לבית הספר, ביום ראשון, המנהלת כבר לא הכחישה את האירוע, אלא אמרה לי שש