"סדום ועמורה". כך מכנים תושבים מרחוב בן גמלא בהוד השרון את מה שמתרחש בשבועות האחרונים במבנה הישן שהיה בעבר בית הספר ממלכתי א' בעיר. מזה חודשים, המבנה עומד נטוש, אך בתקופה האחרונה החליטו בני הנוער בעיר להקים שם "מועדון משלהם".

ברחוב שצמוד למשרדי העירייה נפגשים נערים בשעות מאוחרות של הלילה, מטרידים את מנוחת השכנים ברעש וצעקות ומשאירים את המקום פרוץ וחסר סדר. התושבים מתלוננים כבר שבועות על המטרד, ולמרות שהעירייה מודעת לבעיה, עדיין אין פיתרון בשטח. בדיקת "ידיעות השרון" גילתה השבוע כי בינתיים, המבנה עומד פרוץ ומועד לפורענות.

"בשבועות האחרונים בני נוער מגיעים לכאן בשעות מאוחרות של הלילה. עושים הרבה רעש, צעקות וונדליזם", מספר אחד התושבים באזור, "זה נראה כמו סדום ועמורה, וזה מאוד מפריע לנו, אך בעיקר מדאיג אותנו שלא יקרה כאן אסון, שאחד הילדים ישתכר ויעשה שטות, או שהם יגיעו למצב של אלימות. זה נראה ממש כאילו המבנה הפך למאורת סמים".

התושבים מודאגים, כועסים, אך גם מבינים את מצוקת הילדים בעיר. "הילדים בעיר מאוד משועממים, אין להם כלל פעילויות והעירייה צריכה לקחת את הנושא לידיים. ברגע שמשאירים מבנה נטוש, מוזנח ופרוץ שהילדים יכולים לעשות בו מה שהם רוצים, זה לא ייגמר בטוב".

העירייה, מתברר, כבר מודעת לנושא. סגן ראש העירייה, יגאל שמעון, מסביר שלמבנה הזה, עתידים משרדי העירייה לעבור, אך המעבר לוקח זמן. כמו כן, אומר שמעון, כי במקום מתבצעים סיורים של העירייה. "המקום עמד עד לא מזמן נעול, באחד מסופי השבוע האחרונים ילדים פרצו את המקום ונכנסו. באזור עוברים סיירים, אבל לצערנו נערים רואים מקום ריק ונכנסים אליו. הנושא נמצא בטיפול".

בסיור שערכנו במקום התברר, כי אכן בית הספר עומד פתוח לרווחה. המקום 'מבולגן', נטוש והרוס. "אני, בתור תושבת האזור מאוד מודאגת מהדרך בה בני הנוער בעיר הולכים", אומרת אחת התושבות במקום. "בסך הכל יש לנו בני נוער טובים בעיר הזו, אבל השעמום כנראה פוגע בהם. לא פעם שמעתי צעקות מהמבנה, אבל פחדתי לרדת ולומר להם להיות בשקט.

"אני לא יודעת מי אותם ילדים, האזור חשוך ולא נעים לעבור בו. מעבר לכך, עצם העובדה שהמקום פתוח וכל אחד יכול להיכנס אליו מסכנת את ילדינו. זה לא מקום סימפטי וכל מיני גורמים לא רצויים יכולים להתחבא בו. בעירייה אומרים שזה בטיפול ואנחנו מאוד מקווים שהטיפול הזה יגיע מהר. הילדים חושבים שיהיה להם נחמד להתבודד, אבל בפועל מזיקים לעצמם ולפני העיר".