מבקר המדינה בודק חשדות לעבירות על חוק מימון הבחירות של ראש עיריית הוד השרון, חי אדיב, בעקבות טענת חברת "נס מור אחזקות בע"מ". החברה תבעה את אדיב בגין הלוואה שהיא טוענת שנתנה לו, לצורך מימון קמפיין הבחירות האחרון לראשות העירייה.

בשבוע שעבר נחשף כי חברת "נס מור", בניהולו של נתי מור, מי ששימשה לפני כשנתיים כיועצת התקשורת של העירייה, הגישה תביעה נגד אדיב. זאת, בטענה כי במהלך קמפיין הבחירות האחרון לראשות העירייה נקלע אדיב למשבר פיננסי שגרם, לפי כתב התביעה, לעצירת קמפיין הבחירות.

עוד עולה מכתב התביעה כי אדיב פנה בבקשת עזרה למור. ששותפו הנוכחי של מור, צחי ליבר, ניהל את קמפיין הבחירות של אדיב, ראש העירייה ביקש ממור כספים לצורך המשך מימון קמפיין הבחירות.

החברה טוענת כי היא נעתרה לבקשתו של אדיב והלוותה לו סכום של 320 אלף שקלים, וכי אדיב לא החזיר את הכסף עד היום, למרות פניות חוזרות ונשנות. החברה הגישה לבית משפט השלום בכפר סבא תביעה אזרחית נגד אדיב בדרישה כי בית המשפט יורה לו להחזיר לה סכום של למעלה מ-331 אלף שקלים.

מפניית mynet ללשכת מבקר המדינה עולה כי אם אכן ניתנה הלוואה לאדיב לצורך מימון קמפיין הבחירות, מדובר בהלוואה לא חוקית וכי משרד מבקר המדינה פתח בחקירת הנושא. "על פי חוק הרשויות המקומיות (מימון בחירות), לסיעת בת, כמו סיעתו של אדיב, מותרת תרומה של 2,000 שקל מאדם ובני ביתו הסמוכים על שולחנו", מסר דובר הלשכה, שלמה רז.

"אסור לקבל תרומות מתאגיד וכל גרעון מחובות שלא נפרעו יש לרשום כתרומה. ככלל מותר לקבל הלוואות לצורך מימון בחירות אך לסיעת בת מותר לקבל הלוואה רק מבנק. למשרד מבקר המדינה הגיע מידע בנושא".

עוד מוסיפים בלשכת מבקר המדינה כי במידה וקיים חשש לפלילים מועבר הנושא לבדיקת היועץ המשפטי לממשלה. יש לציין כי דובר אגף החקירות במשטרת ישראל, עמי בן דוד, אישר ל-mynet כי נושא החשד לעבירות על חוק מימון הבחירות הובא גם לידיעת היחידה הארצית לחקירות הונאה. יאח"ה בדקו את הנושא והעבירו את תוצאות הבדיקה למבקשה.

ראש העירייה, חי אדיב, טרם הגיב לדברים אלו.