בסוף השבוע האחרון, גילתה תמי, תושבת גני עם, כי עשרה מחתולי הבית האהובים שלה נעלמו. בירור שביצעה ברחובות הסמוכים העלה חשד כי אחד השכנים שלה, הוא שהעלים את החתולים. "אלו חתולים שישנים איתי במיטה, הם החתולים שלי לכל דבר, והוא השקיע את כל השבוע האחרון במאמץ ללכוד אותם", מספרת תמי ומוסיפה, "זה פשוט מעשה מפלצתי".

טוי ושלג. מישהו מזהה? | צילום: פרטי

לאחר בירור נוסף במושב, הגיעה תמי לתושבת נוספת שאף היא שכנה של אותו גבר. מבירור מול השכנה עלה כי גם חתולת הבית שלה נעלמה לפני כשבועיים. השכן מצידו טען מול השכנה ומול תמי, כי פיזר את החתולים בנקודות שונות בהוד השרון, ביניהם ברחוב הידידות והאהבה, איזור גיל עמל ובנווה הדר. אלא שלאחר שביקרה בנקודות המדוברות, לא מצאה תמי אף חתול.

"הלכנו לכל הנקודות בהן הוא טען כי פיזר אותם ולא מצאנו אף חתול. אנחנו לא יודעים אם הוא מסתיר משהו או משקר. ביום שישי האחרון חיפשתי אותם ברחוב המקביל, ונתקלתי בו. פעם ראשונה בחיים שאני רואה אותו. הצגתי את עצמי ובמקרה שהה לידו עוד אחד מהחתולים שלי. אז הצבעתי על החתול ואמרתי לו 'הנה, זה גם חתול שלי'. והוא לא אמר לי מילה. קטף תפוזים מהעץ ופשוט התעלם. אחרי שהתעקשתי הוא אמר לי שהוא פיזר את החתולים בהוד השרון", היא מתארת בזעזוע את המפגש מול הגבר. "אנחנו מפחדים שהוא הרג אותם, ובכלל לא פיזר אותם", תמי מסכמת בחשש, "אנחנו דיברנו עם הרשויות והם לא מצאו אף גוויה של חתול, אף חתול לא נדרס".

יש לציין כי חתולים על אף עצמאותם, הינם חיות טריטוריאליות, ועצם העברתם לשטח לו מוכר, היא בבחינת גזר דין מוות.

בין החתולים שנעלמו | צילומים: פרטי

מהשירותים הווטרינריים של גוש דן, המספקים שירותים למועצה איזורית דרום השרון, נמסר:

"אתמול התקבלה תלונת תושב במשרדי השירותים הווטרינריים של גוש דן בדבר לכידת והעברת חתולי קהילה מטופלים באחד ממושבי דרום השרון.

"התלונה הועברה ליחידת הפיצו״ח במשרד החקלאות, האמונה על אכיפת חוק צער בעלי חיים, לפתיחת חקירה בנושא. אנו משתפים פעולה עם יחידת הפיצו״ח בחקירה. המתלונן התבקש בנוסף להגיש תלונה גם במשטרת ישראל.

"לכידת חתולים והעברתם מסביבתם מהווה עבירה על חוק צער בעלי חיים, פוגעת באופן חמור ברווחתם ואף מסכנת את חייהם עקב הסביבה הלא מוכרת. אנו קוראים לכל תושב שיש לו מידע בנושא לפנות אלינו".

ממשטרת ישראל נמסר: "ממשטרת ישראל נמסר כי הוגשה תלונה ונסיבות האירוע נבדקות".

במקרה שמצאתם את אחד החתולים בתמונה, אנא צרו קשר עם תמי במספר הטלפון 0526794747.