זן מתוק-מתוק

דווקא עכשיו, כשמזג האוויר החל להיות נעים יותר, עונת הרחצה בים ובבריכה כבר הסתיימה, ומשפחות רבות מחפשות רעיונות לבילוי בסופי שבוע - טרנד חדש עלה ארצה והא נמצא ממש כאן, קרוב לבית. מבוך התירס שנפתח בשבת האחרונה (13.10.18) בהוד השרון מהווה אטרקציה של ממש לא רק לילדים.

במשך שנים מבוכי התירס מהווים אטרקציה תיירות בצפון אמריקה וכעת הגיע תורנו. כשמגיעים למקום הדבר הראשון ששמים אליו לב הוא האווירה. התחושה היא שהגענו לחווה בארצות הברית, ממש כמו בסרטים. המקום רחב הידיים נחלק לשלושה מתחמים עיקריים: מבוך התירס המשתרע על פני שני דונם ואשר כולל בתוכו חידות ומידע בצורה ידידותית ונגישה לילדים, אזור מוצל ובו מחצלות שם ניתן לאכול, לשתות או לקחת חלק בהפעלות ושדה התירס לקטיף עצמו.

תחושה של חווה בארצות הברית

מלבד התירס שניתן לקטוף, מקבלים גם תירס שנעשה על מנגל במקום. מדובר בזן שפותח על ידי חברת ”הזרע“, מתוק-מתוק שאינו מחייב בישול. המתחם כולו בסימן תירס וגם ההפעלות לילדים עוסקות בנושא זה.

המבוך לא קשה מדי ואלי זה סוד קסמו כי לאחר הפעם הראשונה, ילדים יכולים לעשות אותו שוב ושוב גם ללא ליווי של מבוגר. ההליכה בתוך המבוך נעימה מאוד. הוא עשוי בצורה אסתטית ומזמינה וניכרת ההשקעה בהכנתו. גם השמש לא הפריעה כי העלים הירוקים של התירס חיפו על כך.

משך זמן הבילוי במקום משתנה ממשפחה למשפחה. יש כאלה שיעשו הכל מהר ויסיימן תוך זמן קצר. אחרים יעשו את המבוך מספר פעמים, ילמדו קצת על התירס, יערכו פיקניק בפינות המיועדות לכך ויבררו את קלחי התירס בקטיף. 

צילום: אדיר עיני

המקום יפעל במשך עשרה שבועות בימי שבת בלבד. לפרטים נוספים ניתן ללחוץ כאן. מחירי הכניסה הם 40 שקלים לילד, ו-10 שקלים למבוגר. הכניסה למבוך היא דרך רחוב יפה-נוף במושב גני עם.