כבר מספר שנים שאביהוא שרווד הוא סנסציית יוטיוב ופייסבוק. שרווד וחבריו, יוצאים לחלץ בעלי חיים פצועים כתנים, קיפודים, צבים, חזירי בר ובערך כל מה שהבריאה הביאה אותה, ומביא אותם למרפאה שיצר למען חיות הבר – התוצאה? סרטונים מהפנטים שמזכירים לנו שהטבע מסביבנו מלא בעושר של בעלי חיים - ואלפי בעלי חיים שזכו לחיים טובים לאחר שכבר היו בסכנת מוות.

אלא שתקציבי השימור הממסדיים לבעלי החיים, נוטים דווקא לחברים המסורתיים של בני האדם, וכך קרה שדווקא המקום המיוחד של אביהוא נאלץ להתקיים מתמיכות אלטרנטיביות. לאחרונה הודיעה העמותה כי חשבונה ריק, וכי היא יוצאת לסבב התרמות.

כך למשל ייערך היום בבר הפסאז' בתל אביב (ו', אלנבי 94, 16:00-12:00), אירוע התרמה מיוחד למרפאה הייחודית, שמקבלת בערך כל מה שבא, גם אם יש לו שפם, זנב וגם אם הוא נטול רגליים.

מאי ליטני, שמתנדבת בבית החולים לחיות, סיפרה על הפרויקט המיוחד. "אנחנו מטפלים בכל חיה שהיא אינה חיית משק או בית, זה מתחיל ביונים ונגמר בתנים, שועלים, ציפורים נדירות, דבורים. כל דבר שהוא לא בית או משק. אנחנו לא מפלים אף חיה".

עונת הגוזלים. הם צריכים אותנו | צילום: מתוך דף הפייסבוק הרשמי "למען חיות הבר - אביהוא שרווד"

כמה שנים אתם עובדים?

"התחלנו בשנים האחרונות. אני הגעתי לפני שנה וחצי. הגעתי למרפאה עם צוצלת ופגשתי שם בעל חיים בשם קלהארי (סוג של סוריקטה), והוא היה בעל החיים הכי מדהים ועדין שאי פעם פגשתי. הוא היה הולך אחרי בני אדם ומושך להם במכנס, כדי לקבל פינוק ולהתכרבל. פשוט אמרתי 'וואו', אני חייבת לפגוש את החיה הזו כל יום בחיים שלי. הוא נפטר לפני חודש, הוא היה מאוד מבוגר".

מי בדיוק עובד במרפאה הזו?

"יש פה צוות של אנשים ממש מיוחדים. אנחנו באיזור 10 חבר'ה קרובים עם הרבה מתנדבים מזדמנים. אנחנו כולנו כמעט בהתנדבות, חוץ ממנהלת המרפאה שהיא עובדת קבועה ונמצאת מסביב לשעון פה".

קיפוד מטופל במרפאה | צילום: מתוך דף הפייסבוק הרשמי "למען חיות הבר - אביהוא שרווד"

איזה סוג של ניתוחים אתם מבצעים במרפאה?

"יש מגוון רב של טיפולים שבעלי חיים עוברים פה. מה שצריך. אם זה כריתות כנף, אלו ניתוחים רציניים, ויש לנו גם וטרינרים שמתנדבים לבצע אותם. עונת הגוזלים בפתח אז אנחנו חייבים לגייס מתנדבים לצורך העניין הזה".

אבל באמת האדם הפשוט שואל את עצמו למה לתרום לקלהארי המסכן ולא לעמותה עבור בני אדם?

"תראה, לכלבים ולחתולים יש לך המון עמותות שמקבלות ומטפלות בהם, והן גם מסובסדות, ויש באמת אנשים שהם ממש קדושים בתחום הזה וצריך להצדיע להם. אבל עצם העובדה שנוצר פה מקום שמקבל חיות שאף אחד אחר לא מקבל או מטפל בהן. נסה לקחת יונה או שפן סלע לווטרינר... תראה איך מגיבים לך על זה".

אז בעצם אתם הקו האחרון של תיבת נח?

"כן, אנחנו המקום היחידי שמסכים לקבל אותם".

תרומות ל-"למען חיות הבר – אביהוא שרווד", ניתן להעביר בקישור המצורף – לחצו כאן.